Anasayfa Haber Fallout 3 Remaster Sürümü Yolda Olabilir!

Fallout 3 Remaster Sürümü Yolda Olabilir!

Amazon üzerinde belirip, sonra da hızla kaybolan bir Bethesda oyunu ilanı kafaları karıştırdı.

Kısa süre önce Amazon üzerinde birdenbire ortaya çıkan bir Bethesda oyununun ilanı, görenlerin kafasını karıştırdı. Çok kısa süre yayında kalan ve hızla ortadan kalkan ilanda, Bethesda oyunu olduğu dışında pek fazla bilgi verilmiyordu.

İlanda yer alan kısa bir videoda, eski siyah-beyaz televizyon günlerini hatırlatan bir geri sayım görülebiliyordu. Bu kısa video görüntünün GIF animasyonunu aşağıda görebilirsiniz.

Her ne kadar ilanda adı bile geçmese de, kısa videonun tarzı görenlere hemen Fallout oyun serisinin sanatsal tarzını çağrıştırdı. Bu da bir süredir oyun sektöründe alttan alta fısıldanan bir beklentinin gerçekleşiyor olabileceği iddiasını ortaya çıkardı.

Bu söylentiler Bethesda’nın Fallout 3 ya da Fallout: New Vegas oyunlarından birini Remaster yapmakta olduğu yönünde. Daha önce Skyrim için Special Edition çıkaran ve oyunu Creation Club ile de uyumlu halen getiren Bethesda, aynı şeyi Fallout oyunları için de planlıyor olabilir.

Öte yandan henüz bu konuyla ilgili hiçbir resmi açıklama yapılmış değil. Bethesda’nın yeni oyunlar üzerinde çalıştığı ve Fallout 5 için de çok erken olduğu açıkça biliniyor. Ancak Fallout 76 felaketi sonrasında güven ve ilgi tazelemek için Fallout 3 Remaster çıkarmak iyi bir fikir olabilir.

Tabii bu ilan aslında ZeniMax Media tarafından geliştirilen ayrı bir oyuna da ait olabilir. ZeniMax bir süre önce DeathLoop adının patentini almıştı. Ayrıca şirketin tamamen yeni bir MMO üzerinde çalıştığı da biliniyor, ancak bu oyun hakkında da pek bilgi yok.