PCMark 10’a İki Yeni Test Ekleniyor

In Haber by Ruşen GöbelLeave a Comment

UL Benchmarks, PCMark 10’a eklenecek yeni testleri duyurdu.

UL Benchmarks’ı daha çok 3DMark testleriyle tanıyor olsak da, şirketin daha genel kapsamlı PCMark adında bir testi daha bulunuyor. PCMark, bilgisayarların gündelik kullanımdaki yeteneklerini değerlendiriyor. UL Benchmarks, PCMark 10’a eklenecek iki yeni testini duyurdu.

Bunlardan ilki, batarya ömrünü test edecek. Bu test, bilgisayarın ofis kullanımı, video izleme ve oyun oynama durumlarındaki batarya ömrünü test edecek. Boş durumda bataryanın ne kadar gittiği de teste dahil edilecek. Tüm bu testlerin sonuçları da ayrı ayrı verilecek.

İkinci test ise kurumları hedefliyor. Microsoft’un Office yazılımlarını temel alan test, Word, Excel, PowerPoint ve Edge tarayıcı performanslarını değerlendiriyor. Böylece bilgi işlem birimleri, rakamsal olarak yazılımların performans değerlerini görüp gerektiği takdirde müdahale edebilecekler.

Batarya testi Mart sonunda, Microsoft yazılımları testi ise 2019’un ilk yarısında yayınlanacak. Yakın bir zamanda PCMark 10’a ARM işlemci desteği de gelecek. Ancak bunun tarihi henüz belli değil.