Anasayfa Haber Bülten “İnternetin Kısa Tarihi” Kitabının İkinci Baskısı Yayınlandı

“İnternetin Kısa Tarihi” Kitabının İkinci Baskısı Yayınlandı

Atıf Ünaldı’nın kaleme aldığı “İnternetin Kısa Tarihi” kitabının ikinci baskısı yayınlandı.

İnternet, Türkiye’de inişler ve çıkışlarla dolu bir geçmişe sahip. Türkiye’de İnternetin ilk kullanıma başlandığı günden bu yana yaşanan değişime ve gelişmelere şahit olan Atıf Ünaldı, İnternetin Türkiye’deki tarihini anlatan “İnternetin Kısa Tarihi” kitabını yayınladı. Kitabın çeşitli bilgilerin eklendiği ikinci baskısı da hazırlanarak Google Kitaplar üzerinden sadece dijital ortamda yeniden okuyucuların beğenisine sunuldu.

İnternetin Türkiye’de kullanıma başlanmasına ve gelişmesine öncülük eden birçok isim ve kurum da bu kitapta yerini aldı. Şu an belki de birçok İnternet kullanıcısının adını dahi duymadığı çok önemli isimlere kitabında yer verdiğini ifade eden Ünaldı, “Bu nedenle özellikle Boğaziçi Üniversitesinde okuduğumuz donemde, bağlandığımız EARN’ün kurucusu rahmetli Oğuz Manas’ı, BBS ile başlayan internet macerasını, Şemsettin Türer’i, Tolga Yurderi’yi, o maceraya o dönem dahil olan Faruk Eczacıbaşı’nı, o yıllarda hayatımıza giren “internet society” ve onu Türkiye’ye getirmek için kurulan İnternet Derneği’ni, aynı dönemlerde Ankara’da benzer faaliyetlerde bulunan rahmetli Mustafa Akgül hocayı ve Boğaziçi Üniversitesinden Ufuk Çağlayan’ı anmadan Türkiye’deki internet hikayesini yazmak doğru olmazdı” dedi.

Google Kitaplar’da dijital ortamda 20 TL’den satışa sunulan “İnternetin Kısa Tarihi” kitabının ikinci baskısını kısa süreliğine 13,64 TL’ye satın almak mümkün.