Death Stranding Planlanandan Geç Çıkacak

In Haber, Oyun by Berker GüngörLeave a Comment

Hideo Kojima verdiği bir röportajda yeni oyunu hakkında bir kaç önemli açıklama yaptı.

Hideo Kojima’nın bir süredir üzerinde çalıştığı yeni oyunu Death Stranding duyurulduğunda, özellikle yönetmenin ve Metal Gear serilerinin hayranları arasında büyük heyecan uyandırmıştı. Ancak aradan geçen zamanda oyunla ilgili pek fazla bilgi verilmedi.

Geçtiğimiz günlerde basına verdiği bir röportajda Death Stranding hakkında da konuşan Kojima, oyun hakkında bir kaç önemli detaya açıklık getirdi. Bunlardan ilki, oyunun gerçekten de açık dünya yapısına sahip olacağı oldu.

Her ne kadar detayları açıklanmasa da, Death Stranding oyuncuya özgürce dolaşabileceği açık bir harita sunacak gibi görünüyor. Kojima’nın açıklamaları, oyunun belli açılardan Metal Gear Solid 5 ile yapısal benzerlikler göstereceğini ortaya koyar nitelikteydi.

İkinci önemli açıklama ise çıkış tarihi hakkında oldu. Kojima oyunun çıkış tarihini açıkça söylemedi. Ancak geliştirmedeki bazı sıkıntılar nedeniyle oyunun planlanan çıkış tarihini biraz geçireceklerini ifade etti. Tabii “biraz” ile kastedilen nedir, orasını sadece Kojima biliyor.

Death Stranding önümüzdeki E3 fuarında karşımıza çıkmayacak, çünkü Sony bu etkinliğe katılmayacağını açıklamıştı. Ancak söylentiler Kojima’nın oyunun 2019 bitmeden çıkarmayı hedeflediği yönünde. Tabii öncelikle PS4 için çıkarılacak, diğer platformlara ise gelip gelmeyeceği belli değil.