Anasayfa Haber Master Chief Collection Yakında PC İçin Çıkabilir

Master Chief Collection Yakında PC İçin Çıkabilir

Microsoft’un Game Pass servisine Windows 10 bilgisayar kullanıcılarını da dahil etmesi çoğu oyuna erişim sağlayacak.

Microsoft bir süredir Xbox konsolunu bir servise dönüştürmek için çalışıyor. Bu bağlamda Xbox artık bir konsol olarak değil, bir servis olarak görülüyor. Kullanıcılara sunulan Game Pass hizmeti, abonelik sistemine bağlı olarak çalışıyor. Kullanıcının ilgisini çeken oyunları, satın almadan da farklı cihazlar üzerinde oynayabilmesi amaçlanıyor.

Game Pass iş modelinin yakında Windows 10 PC kullanıcılarına da sunulacağı biliniyor. Burada Windows Store üzerinden, PC kullanıcılarının da tüm Xbox One ve hatta Xbox 360 oyunlarını oynayabilmeleri mümkün olabilecek. Ancak Microsoft’un daha önceki Games For Windows dönemi benzeri sıkıntıları yaşamaması için alt yapıyı çok iyi hazırlaması gerekiyor.

Ayrıca PC oyuncularının ilgisini çekecek oyunları da ön plana çıkarmaları gerekecek. Şirketin bu amaçla, envanterindeki en büyük ve sevilen oyun koleksiyonu olan Master Chief Collection’ı Windows 10 kullanıcılarına sunması bekleniyor. Halo sevenlerin ve PC’de de oynamak isteyenlerin ilgi göstereceği umulan bu koleksiyonun, Game Pass abonelik servisi dahilinde kullanıcılara sunulacağı tahmin ediliyor.

Microsoft’un Game Pass ve Windows 10 PC üzerine olan planlarının önümüzdeki E3 fuarında daha da detaylı olarak açığa çıkacağı tahmin ediliyor. Ancak Microsoft’un Windows oyunları geçmişinin çok da parlak olmadığını hatırlamak gerekiyor. Bu defa PC oyuncularını kazanabilmek için çok ciddi hazırlanması gerekecek.