Mortal Kombat 11, Unreal Engine 3 İle Geliştiriliyor

In Haber, Oyun by Ruşen GöbelLeave a Comment

Geliştiriciler, MK11’in oyun motorunun Unreal Engine 3 olduğunu açıkladı.

Geçtiğimiz Aralık ayında Game Awards etkinliğinde duyurulan Mortal Kombat 11, dövüş oyunlarından hoşlananlar tarafından büyük ilgi görmüştü. Oyunun tıpkı Tekken 7 ve Street Fighter 5’te olduğu gibi Unreal Engine 4 ile geliştirildiği düşünülüyordu.

Oyunun takipçilerinin böyle düşünmesinin sebebi, yayınlanan videolarda Unreal Engine 4 logosuna yer verilmiş olması. Hatta oyuncular, MK11’in Wikipedia sayfasındaki Unreal Engine 3 ibaresini birkaç kez Unreal Engine 4 olarak değiştirdiler.

NetherRealm Studios’un yetkililerinden Jon Greenberg, Wikipedia sayfasındaki oyun motoru kısmının UE4 olarak değiştirilmemesi gerektiğini, oyunun aslında modifiye edilmiş UE3 motorunu kullandığını söyledi. Videolarda, bir çalışanın ekranında görünen UE4 logosunun ise mobil sürüm için geçerli olduğunu açıkladı. Yani oyunun mobil haricindeki sürümleri UE3’ü kullanırken, 2015’te piyasaya çıkan Mortal Kombat Mobile, UE4’ü kullanıyor.

2009’da yayınlanan Unreal Engine 3, döneminin en başarılı oyun motorlarından biriydi. Çok yüksek grafik kalitesine rağmen düşük güçteki sistemlerde bile yüksek akıcılıkta çalışabiliyordu. Mortal Kombat 11, 23 Nisan’da PlayStation 4, Xbox One, Switch ve PC için piyasaya çıkacak.