Anasayfa Haber Bülten AOC, Yeni G2868PQU Oyun Monitörünü Duyurdu

AOC, Yeni G2868PQU Oyun Monitörünü Duyurdu

AOC G2868PQU, Ultra HD4K çözünürlüklü, 28 inçlik bir oyuncu monitörü olarak tasarlandı.

AOC G2868PQU modelinin dar çerçeveleri ile kırmızı ve siyah vurgularının yanı sıra açılı, 130 mm yüksekliği ayarlanabilir ergonomik ayağı, modelin oyun odaklı yapısını vurguluyor. HDR hazır bu ekran, sRGB’nin %102’sini ve AdobeRGB renk gamının da %82’sini kapsayan yeni, 28 inçlik bir TN paneli ile donatıldı.

G2868PQU modelindeki görüntü 157.35 ppi yoğunluk sayesinde oldukça keskin. Üstelik AMD GPU kullanıcıları da, AMD FreeSync’i kullanarak daha az girdi gecikmesi (input lag) ve 60 Hz’e çıkabilen yenileme hızı ile tutukluk ve yırtılma olmadan oyun oynayabilirler.

Ortama göre ayarlanabilir

AOC G2868PQU modeli, kişiselleştirme için geniş bir seçenek yelpazesi sunuyor. Ayağının yüksekliği 130 mm’ye kadar ayarlanabiliyor, böylece kullanıcılar kendi gereksinimlerine göre monitörü konumlandırabilir. Güneşli ya da iyi aydınlatılmış ortamlar da oyun oynamak, 300 nitlik yüksek parlaklığı sayesinde G2868PQU için hiç sorun değil. Az ışıklı ortamda ya da gece koşullarında kullanıldığında ise Low Blue (Düşük Mavi) Modu gözlerin daha az yorulmasını sağlıyor.

Geliştirilmiş oyun odağı

Tıpkı AGON serisinde olduğu gibi, G2868PQU modeli de ekrandaki menüsünde aşağıda belirtilen oyuna özel bazı özellikler ile donatıldı:

  • AOC’nin Game Color özelliği sayesinde, kullanıcılar renk doygunluğunu ayarlayabilirler. İçerik donuk görünüyorsa, görüntüyü aşırı doygunlaştırabilir, ya da daha iyi gri düzeyleri elde etmek için doygunluğu azaltabilirler.
  • AOC’nin Shadow Control (Gölge Kontrolü) özelliği sayesinde, kullanıcılar karanlık alanları aydınlatmak için gölge düzeylerini ayarlayabilirler, ya da karanlıkta ya da çok parlak ve soluk renkli alanlardaki ayrıntıları daha iyi görebilmek için tam tersini yapabilirler. Bu sırada, görüntünün kalanı etkilenmez.
  • AOC Oyun Modları, farklı oyun türleri için (FPS, Racing, RTS) özel ayarların yanı sıra, üç adet kullanıcıya göre kişiselleştirilebilir mod da sunar.
  • AOC Dial Point (Kadran Noktası), kullanıcıların oyun içi bir artı göstergeye sahip olmayan FPS oyunlarına bir hedef göstergesi yerleştirmelerini sağlar, böylece oyuncular yine de tam olarak ve doğru bir şekilde hedef alabilirler.

AOC’nin G2868PQU modeli, 2019 yılının Mart ayından itibaren, 419 USD üretici tarafından tavsiye edilen perakende fiyatından piyasada bulunabilecek.