Samsung MENA Forum 2019, Türkiye’de Gerçekleşti

In Bülten, Haber by Berker Güngör1 Comment

7-8 Mart tarihlerinde Antalya’da düzenlenen Samsung Mena Forum 2019’da, 18 ülkeden iş ortakları katılımda bulunarak, Samsung’un Türkiye ve globaldeki çalışmalarını değerlendirdiler.

MENA Forum 2019, Samsung Electronics’in üst düzey yöneticilerinin de katılımıyla 7-8 Mart tarihlerinde Antalya’da düzenlendi. Samsung Electronics MENA Başkanı Sungwan Myung’un ev sahipliğinde düzenlenen Samsung MENA Forum’da; Samsung’un tüm ürünlerinin sergilenmesinin yanı sıra, MENA Bölgesi ile eş zamanlı olarak 8K QLED TV’lerin lansmanı gerçekleştirildi. Forumda sergilenen yenilikçi ürünler arasında 98” 8K QLED, Galaxy S10, Samsung 4 Kapılı Buzdolabı, Gardrop Tipi Buzdolabı serisi, QuickDrive çamaşır makinesi ve Wind-Free klima yer aldı.

Samsung’un, her yıl Orta Doğu ve Kuzey Afrika yani MENA bölgesine yönelik gerçekleştirdiği etkinlik olan Samsung MENA Forum, tüketici elektroniği kategorisinde en yeni ürün gamını sergilediği, alanındaki en büyük organizasyon olarak öne çıkıyor. MENA bölgesindeki 18 ülkeden iş ortağının yer aldığı, Samsung global ve bölgesel son çalışmalarının değerlendirildiği Samsung MENA Forum, aynı zamanda Samsung’un en yeni ürünlerini ziyaretçilerine gösterme fırsatı sunuyor. 2015 yılında bu önemli organizasyona ilk kez ev sahipliği yapan Antalya, 4 yıllık aranın ardından Samsung iş ortaklarını ve ziyaretçilerini yeniden misafir etti.

MENA Forum etkinliği kapsamında basın ile bir araya gelen Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim ve Samsung Electronics Türkiye Tüketici Elektroniği Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mert Gürsoy, Samsung Türkiye’nin dinamiklerine uygun bir şekilde kanal, ürün ve servis yatırımlarını aynı hızla devam ettiğini belirtti. Samsung’un hedefinin, Türkiye’de kalıcı bir şekilde televizyonda 1 numara, beyaz eşyada ise ilk 3 oyuncudan biri olmak olduğunun altını çizdi.

Samsung Electronics’in bu yıl 50. Yılını kutladığına dikkat çeken Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim, Samsung’un 50 yılda dünyanın her yerindeki tüketicilere anlamlı yenilikler sunmaya kendini adadığını vurguladı. 50 yıllık birikim ve vizyonun getirisiyle Samsung’un 2019 yılında çalışmalarını bir üst seviyeye taşıyacağına dikkat çekti.

Sektörde lider olmanın avantajıyla Samsung’un, Akıllı Yaşam vizyonunu gerçekleştireceğini ifade eden DH Kim, sözlerini şöyle sürdürdü: “Samsung, temel teknolojilere büyük yatırım yapıyor. Yapay Zeka ve 5G gibi yeni teknolojileri geliştirmek için önümüzdeki üç yıl içinde 22 milyar dolar tutarında yatırım gerçekleştireceğiz. 5G’deki bilgimizin Türk halkına yararlı olmasını sağlamak için anlaşmalar yapıyoruz. Siyasi ve ekonomik konjonktüre bakmaksızın, Türk tüketicisinin hayatına değer katmaya devam edeceğiz. Katlanabilir telefonumuz Galaxy Fold ile tüketicilerimizi heyecanlandıran bir ürün ortaya çıkardık. Açıldığında 7.3 inç büyüklüğüne ulaşan Galaxy Fold ile YouTube, WhatsApp ve Google’ı aynı anda kullanabiliyorsunuz.”

Türkiye, Samsung için MENA Bölgesindeki En Büyük Pazar

Samsung Electronics Türkiye Tüketici Elektroniği Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mert Gürsoy ise toplantıda yaptığı konuşmada; “Samsung, Türkiye’ye verdiği önemi göstermek için bu sene 18 ülkenin katıldığı MENA toplantısını Antalya’da gerçekleştirdi. Türkiye, Samsung için çok önemli bir pazar. Aynı zamanda, MENA bölgesindeki en büyük pazar konumunda. Samsung teknolojisinin tüketicilerin yaşamını nasıl iyileştirdiğini ve onlar için yarattığı değerleri göstermek için iş ortaklarımızla Türkiye’de bir araya geldik” dedi.

8K QLED TV Türkiye’ye Geliyor

Samsung, MENA Forum’da bölgesel lansmanını gerçekleştirdiği 8K QLED TV’lerin Mayıs ayında Türkiye’de olacağını duyurdu. Televizyonları yeniden tanımlamak için en yeni donanım ve yazılımların nasıl kombine edildiğini açıklayan Samsung, Micro LED teknolojisine bir ön bakış sunarak, akıllı, gelişmiş ekranların geleceğini tanıttı.

98”8K QLED TV ile çığır açan teknolojisini sergileyen Samsung, 8K teknolojisinin izleme deneyimini nasıl daha da geliştireceğini ve izleme kabiliyetlerinde yepyeni bir dönemi müjdelediğini açıkladı. Bir Quantum İşlemci 8K chip gömülü 2019 QLED serisi, görüntü kalitesini, tasarımı ve akıllı özellikleri her zamankinden daha fazla seçenek ve çözünürlükle sunuyor. İnternet üzerinden, dekoder aracılığıyla, HDMI bağlantı, USB veya mobil ekran yansıtma ile içerik izlerken, Samsung’un kendi özel yapay zeka tabanlı teknolojisi, içeriğin kendi çözünürlüğünden bağımsız olarak her türlü içeriği tanıyabiliyor ve neredeyse 8K kalitesine yükseltebiliyor.