The Division 2 İçin Dev İlk Gün Yaması Gelecek

In Haber, Oyun by Berker GüngörLeave a Comment

The Division 2’nin PS4 sürümü, dev boyutlu bir ilk gün yamasıyla piyasaya çıkacak.

The Division 2 için verilen resmi çıkış tarihi 15 Mart, yani çok fazla bir zaman kalmadı. Oyun bu tarihte PC, Xbox One ve PS4 için resmen çıkacak. Ancak Gold veya Ultimate Edition sürümlerini önsiparişle almış olanlar için erişim tarihi 12 Mart olacak.

Kullanıcılar oyunun erişime açılmasını beklerken, oyun için dev boyutlu bir ilk gün yamasının da çıkacağı duyuruldu. Özellikle Sony PS4 konsol sahiplerini etkileyeceği söylenen bu ilk gün yamasının boyutu tam 92 GB olacak!

The Division 2’nin temel kurulum boyutu zaten yaklaşık 45 GB civarında. Bunun üzerine daha ilk günden 88 ila 92 GB arasında değişen boyutlarda bir de ilk gün yaması kurulması gerekecek. Bu yamayla indirilen dosyalar, oyunun ana kurulum dosyalarının büyük kısmının yerine yazılacak.

Oyunun PS4 sabit diski üzerinde toplamda yaklaşık 92 GB kaplayacağı söyleniyor. Bu da 500 GB kapasiteli standart bir PS4 sabit diskinin beşte birini Division 2 için ayırmak gerekeceği anlamına geliyor. Eğer oyunu sadece dijital olarak internet üzerinden aldıysanız, yaklaşık 140 GB kotayı da kurulum ve yama için harcayacaksınız demektir.

Bu arada oyunun beta sürümün indirip beta testine katıldıysanız, o dosyaların da tamamen kaldırılması gerektiğini hatırlatalım. Oyunu düzgün çalıştırabilmek için sıfırdan tam sürüm olarak indirip kurmanız gerekiyor.