Anasayfa Haber Bülten Asus’tan TEKFEST Ankara’ya Destek

Asus’tan TEKFEST Ankara’ya Destek

Güncel teknolojilerin son kullanıcıyla paylaşılması konusunda B2C Festivali olarak önemli bir örnek teşkil eden TEKFEST, 3-5 Mayıs 2019 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleşecek.

Türkiye Espor Federasyonu (TESFED) ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteğini alan TEKFEST’te oyun ve eğlence dünyasından wtcN, Kendine Müzisyen, Uthenera, Post 42 gibi tanınmış birçok yayıncı yer alacak. Ayrıca oyunlar, turnuvalar, cosplayler, markalar ve eklenecek sürpriz isimler de festivalde oyun severler ile buluşacak. Ankara’da gerçekleşecek en büyük oyun ve teknoloji festivalinde, sektörün önde gelen şirketleri, 3 gün boyunca teknolojideki ve dijital dünyadaki son gelişmeleri ziyaretçilerle buluşturup yeni fikirlerin doğması için interaktif bir ortam sunacak.

Asus, oyun ve teknoloji severlerin ilgisine sunulacak ilk marka olarak TEKFEST’te yerini aldı. Katılımcılar, Asus’un oyun bilgisayarlarını konumlandırdığı Republic Of Gamers (ROG) markasının oyuncular için özel olarak ürettiği oyun bilgisayarlarını deneyimleyebilecekler.

50 binin üzerinde ziyaretçi bekleniyor

Her yaştan oyun ve teknoloji severi ağırlayacak olan TEKFEST Ankara, ATO Congresium içinde 7 bin 815 metrekarelik bir alanda gerçekleşecek. Düzenlenen teknoloji ve oyun festivalinde; drone yarış alanı, VR deneyim alanları, oyunların turnuva alanları, konser alanı gibi birçok etkinlik alanıyla dijital dünyanın eğlenceli içerikleri misafirlerini bekliyor.

Ankara’nın en büyük festivali olmaya aday TEKFEST, sadece Ankara değil, diğer illerden de teknoloji ve oyun severleri bekliyor. 3 gün sürecek olan en büyük teknoloji ve oyun buluşmasına 50 bin kişiden fazla ziyaretçinin katılması bekleniyor. Etkinliğin biletleri Biletix üzerinden satışa sunuldu.