Anasayfa Haber Control Bu Yaz Piyasaya Çıkacak

Control Bu Yaz Piyasaya Çıkacak

Remedy tarafından geliştirilmekte olan Control, önümüzdeki yaz aylarında piyasaya çıkmış olacak.

Max Payne, Quantum Break ve Alan Wake gibi oyunlardan tanıdığımız Remedy, bu yaz yeniden kendini oyuncuların gündemine sokacak gibi görünüyor. Şirketin bir süredir üzerinde çalıştığı aksiyon-gerilim-korku harmanı oyunu Control, önümüzdeki yaz aylarında piyasaya çıkmaya hazır olacak.

Remedy henüz oyunun çıkış tarihini kesin olarak duyurmadı. Ancak gittikçe hızlanan tanıtım kampanyaları, oyunun çıkışının yaklaştığına işaret ediyor. Control, şirketin daha önceki oyunlarına benzer bir formül üzerine kurulacak gibi görünüyor. Doğa üstü olaylar, ağır çekim hareket yeteneği, geliştirilebilir karakter yetenekleri ve tüm bunların odağında da bir ana hikaye bulunacak.

Oyun tıpkı Men In Black türü bir organizasyon olan Federal Bureau of Control ve onun bir üyesi olan ajan Jesse Faden çevresinde gelişecek. Doğa üstü olayları araştırmak ve kontrol etmek için kurulan bu büro, New York’un göbeğindeki eski bir evin sırlarını keşfeder ve olaylar gelişir.

Dışarıdan bakıldığında sıradan bir bina gibi görülse de, bu eski yapı aslında boyutlar arası geçiş noktalarının ortaya çıktığı bir yerdir. Bu yüzden de binanın içi, aslında dışarıda göründüğünden çok daha geniştir. Ve tabii bu geniş alan tabiat kanunlarının sık sık rafa kalktığı bölgelere ev sahipliği etmektedir.

Control bu yaz aylarında PC, PS4 ve Xbox One için yayınlanacak. Aşağıda bir süre önce yayınlanan kısa tanıtım videosunu izleyebilirsiniz. Oyunun genel havası hakkında gayet iyi bir fikir veriyor denebilir.