Dwarf Fortress Yakında Steam Üzerinde Satılacak

In Haber, Oyun by Berker GüngörLeave a Comment

Klasikler arasına giren strateji oyunu Dwarf Fortress yenilenmiş grafikleriyle Steam üzerinden satılacak.

Bilgisayar oyunlarındaki grafiklerin ASCII karakterlerden oluştuğu zamanları hatırlayacak kadar eski oyuncuların iyi bildiği strateji oyunu Dwarf Fortress yeniden yapılıyor. Oyunun yeni halindeki grafiklerin de çok modern olacağı söylenemez. ASCII karakterlerin yerini 32×32 piksellik sprite grafikler alacak.

Dwarf Fortress adına aşina olmayanlar için oyunun genel karakterini kısaca özetleyelim, çünkü grafikler dışında pek fazla yenileme yapılmayacak. Dwarf Fortress bir koloni simülasyonudur, bir grup dwarf ile dağlarına altında kazacağınız tüneller bir şehir kurmaya çalışırsınız. Tabii açlık ve düşmanlar gibi devamlı canınızı sıkacak bolca sorun karşınıza çıkacaktır.

Strateji ve simülasyon türlerini harmanlayan Dwarf Fortress, her zaman öğrenmesi zor ama oynaması zevkli bir oyun olarak anılmıştır. Yeni sürümün de bu özellikleri taşımaya devam edeceğini umuyoruz. Aşağıda resmi duyuruyla birlikte yayınlanan kısa videodan grafiklerdeki gelişmeyi görebilirsiniz.

Dwarf Fortress için henüz kesin bir çıkış tarihi verilmedi. Ancak Steam üzerinden satılacağı ve 20 dolar fiyata sahip olacağı biliniyor.