Anasayfa Haber Microsoft, Wireless Display Uygulamasını Güncelledi

Microsoft, Wireless Display Uygulamasını Güncelledi

Microsoft’un Wireless Display uygulaması artık PC oyunlarını Xbox üzerinden televizyona yansıtabiliyor.

Microsoft son zamanlarda PC ve Xbox oyun konsolu arasındaki farkı ortadan kaldıracak adımlar atıyor. Games Pass sisteminin PC için de gelmesi, üstüne Halo oyunlarının PC sürümlerinin üstelik Steam üzerinde çıkarılması, şirketin rakiplerini de şaşırttı.

Microsoft bunlarla yetinmeyerek şimdi bir adım daha attı ve Wireless Display uygulamasını güncelledi. Wireless Display uygulaması artık PC üzerinde oynanan bir oyunu, Xbox oyun konsolu üzerinden televizyona aktarabilecek. Steam Link’in yaptığı işi yapacak, ancak ek bir cihaz bağlamaya gerek kalmayacak.

Peki bu ne işe yarayacak? Steam üzerinde bolca modladığınız bir oyununuz varsa, mesela Skyrim ya da Fallout 3 gibi, bunu Xbox üzerinden büyük ekranlı televizyona yansıtarak oynayabileceksiniz. Tabii bunun için Xbox One konsoluna da sahip olduğunuzu varsayıyoruz. Büyük ekranlı modern bir televizyonda ve modern ekran kartlarında bulunan HDMI ya da DisplayPort bağlantılarını kullanarak bilgisayarınızı doğrudan televizyona da bağlayabilirsiniz.

Microsoft’un esas yapmak istediği ise Xbox Play Anywhere girişimini geliştirmek. Bu sayede herhangi bir platformdaki oyunu ya da başka bir multimedya içeriğini, elinizdeki herhangi başka bir cihaza Xbox üzerinden yansıtarak deneyimlemek mümkün olacak. Ancak henüz bunun gerçekleşmesine zaman var gibi görünüyor.