Acer, Profesyoneller İçin TravelMate X514-51 Modelini Tanıttı

In Bülten, Haber, İş by Berker GüngörLeave a Comment

Acer, küçük ve orta boy işletmelere yönelik geliştirdiği, ince ve hafif TravelMate X514-51 kurumsal dizüstü bilgisayar serisini duyurdu.

TravelMate X5, sahip olduğu yüksek kaliteli magnezyum-lityum ve magnezyum-alüminyum alaşımı kasasıyla zorlu seyahat şartlarına dayanabiliyor. Üretimde kullanılan malzemeler, aynı kalınlıktaki standart alüminyum alaşımlardan 2 ila 4 kat daha güçlü olmalarının yanı sıra, yüzde 20 ila 35 oranında daha hafifler. TravelMate X514-51 serisi, üretiminde kullanılan malzemeler sayesinde eğme ve bükülmeye karşı dayanıklı hale geliyor.

980 gram ağırlığı ve 14,99 mm inceliğiyle rahatça taşınabilen TravelMate X514-51, hemen her tür çantaya kolaylıkla sığabiliyor. 10 saate varan pil ömrü ise tek bir şarjla tüm günün işlerini halletmenizi sağlıyor. Bu yeni dizüstü bilgisayarlarda, 8. Nesil Intel Core i7 modellerine kadar işlemci seçenekleri, 16 GB’a kadar DDR4 bellek ve 2 adede kadar hızlı 512 GB SSD bulunuyor. Bu donanımlar ile geniş tablolar, sunumlar ve videolar üzerinde çalışmak mümkün oluyor. Windows 10 Pro işletim sistemini kullanan TravelMate X514-51, güçlü güvenlik ve üretkenlik özelliklerinden yararlanıyor.

Güçlü Bileşenler, Sağlam Yapı

IPS teknolojisiyle Full HD çözünürlüğe (1920×1080) destek veren 14 inç boyutunda bir ekrana sahip olan TravelMate X514-51, 9,2 mm’lik dar çerçeveleriyle izleme alanını genişletirken; belge, video ve web sayfalarının her açıdan net görünmesini sağlıyor. Acer BlueLightShield teknolojisi sayesinde kullanıcılar en rahat izleme deneyimi için mavi ışık düzeyini ayarlayabiliyorlar.

Arka aydınlatmalı tam boy klavye rahat yazı yazma olanağı sunuyor ve iş seyahati yapan kullanıcıların uçak ve tren gibi loş ortamlarda da çalışabilmesini sağlıyor. Darbelere dayanıklı ve ultra hassas Corning Gorilla Glass NBT touchpad ile iki parmak kaydırma, sıkıştırma ve diğer hareketler yapılabiliyor. Geleneksel mylar’a kıyasla daha sağlam, daha düz ve çizilmelere karşı daha dayanıklı olan Corning Gorilla Glass sayesinde parmaklar yüzeyde daha rahat hareket edebiliyor. Ayrıca yüzeyi kolayca temizlemek de mümkün.

Skype for Business sertifikasına sahip olan TravelMate X514-51’de kullanışlı toplantı özellikleri barındıran gelişmiş ses ve video teknolojileri yer alıyor. Uzaktan görüşme yapan profesyoneller, Acer Purified özelliğine sahip 720p HD web kamerasını beğenecekler. Sesli iletişim için de iki adet dahili hoparlör ve iki adet uzak alan mikrofonla birlikte klavye sesini bastırma ve ses takibi gibi özelliklerden yararlanılıyor. Yeni seri, ses komutları için Cortana desteği sunuyor. Böylece düzenli kalmak, müzik çalmak ve evinizi uzaktan yönetmek için gereken işlemleri hızla yapmak mümkün hale geliyor.

TravelMate X514-51’de bir adet USB Type-C girişi yer alıyor. Bu girişi, tercihe bağlı gelen Acer USB Type-C Dock II (ayrı satılır) ile birlikte kullanarak çalışma ortamınızın imkanlarını artırabilir, üç adet 4K ekran bağlayabilirsiniz. MU-MIMO 2×2 802.11ac ve Bluetooth® 5.0 ile de mükemmel bağlantı seçenekleri sunuluyor.

Sıkı Güvenlik, Kolay Bakım

TravelMate X514-51 sağlam güvenlik özellikleriyle birlikte geliyor. Güç düğmesine entegre edilen parmak izi okuyucu hızlı ve güvenli giriş için Windows Hello desteği sunuyor. Bir Trusted Platform Module (TPM) 2.0 yongası ise parolalar ve şifreleme anahtarları için donanım tabanlı koruma sağlıyor. Sistemde ayrıca hassas verileri koruma altına almak için geliştirilmiş güvenlik ve yönetim araçlarından oluşan Acer ProShield çözümü bulunuyor.

Bunlara ek olarak, Acer Office Management aracı BT profesyonellerinin kullanışlı bir arayüz üzerinden güvenlik politikaları belirlemesine ve varlıkları takip etmesine olanak veriyor. Kensington kilidi ise ek güvenlik sağlıyor. Kasanın alt kısmındaki 11 adet vidayı çıkararak SSD, pil, soğutma bloğu ve WiFi ağ arayüzü kartına kolayca erişilebiliyor ve onarım yapılabiliyor.

Fiyat ve Bulunabilirlik

Acer TravelMate X514-51 dizüstü bilgisayar serisi Türkiye’de KDV dahil 7.999 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Seyahat garantisi, Acer’ın yetkili onarım merkezlerinin bulunduğu 30’dan fazla ülkede geçerli.