Anasayfa Haber Sniper Elite 5 Resmen Duyuruldu

Sniper Elite 5 Resmen Duyuruldu

Yapımcı Rebellion tarafından resmen duyurulan Sniper Elite 5, şirketin üzerinde çalıştığı tek Sniper Elite projesi değil.

İkinci Dünya Savaşı yıllarında geçen ve bir keskinci nişancının rolüne büründüğümüz Sniper Elite serileri, Rebellion için hayli bereketli oldu denebilir. Toplamda 20 milyon satışı geçen seride dört oyun bulunuyor. Rebellion bir açıklamayla serinin beşinci oyunu üzerinde çalıştıklarını resmen duyurdu.

Sniper Elite 5 de büyük ihtimalle diğer oyunlar gibi İkinci Dünya Savaşı yıllarında geçecektir. Ancak oyun hakkında henüz pek fazla bilgi verilmiyor. Yapım aşamasının ilk evrelerinde olduğu söylenen oyun, tahminen 2021 yılı başlarında çıkmaya hazır olacak.

Ancak Rebellion sadece Sniper Elite 5 üzerinde çalışmıyor, duyuruda 3 yeni projenin daha varlığını açıkladılar. Bunlardan ilki, Sniper Elite serilerinin başarı hikayesini başlatan ikinci oyunun, yeniden yapılmış sürümü olan Sniper Elite V2 Remastered olacak. Grafikleri tamamen yenilenen oyun, 2019 içinde PC, PS4, Xbox One ve Nintendo Switch platformları üzerinde piyasaya sürülecek.

Rebellion tarafından duyurulan bir diğer proje ise sırf Nintendo Switch oyuncularına yönelik. Serideki üçüncü oyunun Switch için yeniden yapılan sürümü olan Sniper Elite 3 Ultimate Edition, 2019 yılı içinde piyasaya sürülecek. Kuzey Afrika cephesinde geçen bu oyunun Switch sürümü, yayınlanmış tüm ek görev paketlerini de içerecek.

Şirketin duyurduğu son proje ise Sony Playstation VR kullanıcılarını sevindirecek bir çalışma. İngiltere merkezli Just Add Water stüdyosu ile işbirliği yapan Rebellion, Playstation VR sanal gerçeklik gözlüğünde oynanabilecek yeni bir Sniper Elite oyunu geliştiriyor. Bu oyunun da 2019 içinde piyasaya çıkmaya hazır olacağı tahmin ediliyor.

Aşağıda Rebellion CEO’su Jason Kingsley tarafından bu projelerin açıklandığı duyuru videosunu izleyebilirsiniz. Daha aşağıda ise Sniper Elite V2 Remastered ve Sniper Elite 3 Ultimate Edition resmi tanıtım videolarını bulabilirsiniz.