GoPro Aksiyon Kameranızı Bu Aksesuarlarla Koruyun

In Video, Video İncelemeler by Çağan ÇelikLeave a Comment

Aksiyon kameraları doğası gereği düşmeye ve hasar görmeye oldukça müsaitler. Onları rüzgarda, karda, dağda, tırmanışta, bisiklette kullanıyoruz. Oluşabilecek herhangi bir kazada kameranızın minimum hasar alması için yapabilecekleriniz var.

Örnek olarak elimizdeki Hero 6 Black’i kullanıyoruz.

Öncelikle GoPro kameralarınızın en hassas noktaları olan ekran ve lens ile ile başlayalım. Çizilmelere karşı oldukça hassas olan bu noktaları GoPro için özel üretilen temperli cam ekran koruyucularla kaplayabilmekteyiz.

Aynı şekilde ekran için de temperli cam uygulayabiliyoruz.

Ancak sert ve yüksekten bir düşüş söz konusu olduğunda bunlar da yeterli olmayacaktır ve kameranızın gövdesi hasar alacaktır. Bunun önüne geçmek için kullanabileceğiniz aksesuarlardan birisi kameranızın köşelerini tamamen çevreleyen kalın bir silikon kılıf.

Bu kılıflar çıkarılabilir lens kapağı ile de geliyor. Darbe emme gücü yüksek olan bu silikon kılıflar sert zeminlere düşme anında ya da GoPro’nuzu çantanızda taşırken oluşabilecek çizilmelere karşı koruyacaktır.

Bir diğer güzel önlem de kameranızı düşürme ihtimalinizi tamamen ortadan kaldıran bileklik aparatı ya da bir diğer adıyla kordonu. Bu aparatı ince bir iple GoPro’nuza bağlıyorsunuz bileğinize takabiliyorsunuz.