Anasayfa Haber Xiaomi Black Shark 2 Tasarım Detayları Paylaşıldı

Xiaomi Black Shark 2 Tasarım Detayları Paylaşıldı

black shark 2 tasarım

Xiaomi’nin oyuncu telefonu olarak bildiğimiz Xiaomi Black Shark için resmi tasarım görseli paylaşıldı. Yeni görsel Xiaomi Black Shark 2 tasarım detayları hakkında önemli ipuçları barındırıyor.

Birçok farklı ürün gamında akıllı telefon modelleri ile karşımıza çıkan Xiaomi, oyuncu telefonu Black Shark 2 için çalışmalarını sürdürüyor. Şirket CEO’su Peter Wu tarafından paylaşılan görsel, cihazın tasarım özellikleri hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlıyor.

Görselde ilk dikkat çeken detay, yeni oyuncu telefonunun çentikli bir ekranla gelmiyor olması diyebiliriz. Uzun süredir Android ekosisteminde görmeye alıştığımız çentikli tasarım, bu modelde terk edilmiş. Alt çerçeve ise ekrandan yaklaşık 2 santimetrelik bir alanı kesiyor.

black shark 2 tasarım

Diğer önemli bir detaysa, metalik çerçeveler gibi görünüyor. Oyunlar için ısıyı dengede tutmak isteyen Xiaomi’nin, burada nasıl bir yol izlediği ve çerçeveleri hangi materyal ile ürettiği şimdilik bilinmiyor.

İlk telefonda ön tarafta bulunan ana ekran tuşu da kaldırılmış. Normalde parmak izi sensörü görevi de gören ana ekran tuşunun kaldırılması iki anlama geliyor; Black Shark 2 ya ekran üzerinden parmak izi kullanacak ya da sensör telefonun arka bölümüne konumlandırılacak.

Xiaomi Mi 9 Fiyatı ve Özellikleri

Black Shark 2 kontrolcüsü dairesel dokunmatik panel ile gelecek

Black Shark’ı ekranlı bir mobil konsola çeviren kontrolcü ise, özellikle PUBG Mobile ve benzeri oyunları oynayanlar için önemli bir değişiklikle geliyor. Xiaomi, kullanıcıların çok daha rahat edebilmesi için buraya tıpkı Steam Controller‘da olduğu gibi, dairesel bir dokunmatik panel yerleştirmiş.

Snapdragon 855 platformundan güç alacak olan cihazın, 8 GB veya 12 GB RAM seçenekleri ve yeni nesil soğutma sistemi Liquid Cool 3.0 ile gelmesi bekleniyor. Cihazın resmi tanıtım tarihi ise henüz belli değil.

Video Reklam: