Anasayfa Haber Xiaomi Poco F2 Özellikleri Geekbench Üzerinde Ortaya Çıktı

Xiaomi Poco F2 Özellikleri Geekbench Üzerinde Ortaya Çıktı

Poco F2 özellikleri

Xiaomi’nin fiyat performans odaklı alt markası Poco’nun yeni modeli Poco F2 özellikleri Geekbench üzerinde ortaya çıktı.

Snapdragon 845 işlemcisine rağmen piyasayadaki amiral gemisi cihazların çok altı bir fiyat etiketi ile satışa sunulan Poco F1, kısa süre içerisinde popüler olmayı başarmıştı.

Xiaomi Black Shark 2 Tasarım Detayları Paylaşıldı

Cihazın başarısının ardından herkes Snapdragon 855 kullanması beklenen Poco F2’in yolunu gözlemeye başladı. Donanım özellikleri tarafında Xiaomi Mi 9 ile benzer olacağı düşünülen devam modeli, Geekbench üzerinde görüntülendi.

Yeni Poco’nun test sonuçları beklenenden düşük

Sızan test sonuçları cihazın 4 GB RAM ile geleceğini gösterirken, bu sonuçların beklenenden düşük olması kafaları karıştırdı. Aynı işlemciyi kullanan Galaxy S10+ tek çekirdek üzerinden 4.406 puan alırken, çoklu çekirdek üzerinden 10.358 puan aldı.

Poco F2 performans skorları ise bu görsel üzerinde 1776 ve 6097 olarak görünüyor. Snapdragon 855 ve 4 GB RAM her ne kadar mantıklı tahminler olsa da, test sonuçlarının geçerliliği sorgulanabilir.

Yeni Poco modelinin işletim sistemi bilgisi de yine kaynağın güvenilirliği noktasında soru işaretleri barındırıyor. Daha önce Android Pie ile görüntülenen Poco F2, bu testte Android Q ile çalışıyor.

Söz konusu test sonuçları hakkında Xiaomi tarafında henüz bir açıklama yapılmadı.

Video Reklam: