Instagram E-ticaret Alanına Yönelik Önemli Bir Adım Attı

In Haber, Teknoloji by Batuhan DönertaşLeave a Comment

Uzun zamandır alışveriş tarafında önemli bir yere sahip olan Instagram, şimdi de kendi uygulaması üzerinden sipariş almaya başladı! Bu sayede e-ticaret alanına tam anlamıyla giriş yapmış oldu.

Facebook‘un uzun zaman önce satın aldığı Instagram, Facebook’u kısa sürede geride bırakıp en popüler sosyal medya uygulaması haline gelmeyi başardı. Bu kadar hızlı yükselmesindeki en büyük etken, sürekli güncel kalarak, günümüzün trendlerini takip etmesi sayesinde oldu.

Instagram Hesap Silme Rehberi

Uzun zamandır alışveriş anlamında da pek çok hesabı içerisinde bulunduran Instagram, artık bu alana iyice adım atmanın peşinde olduğunu; ABD‘de başlattığı kapalı beta süreci sayesinde gösterdi.

Amerika‘daki kullanıcılara açılan beta sürecinde, başka bir uygulamaya geçiş yapmaya gerek kalmadan, yani sadece Instagram üzerinden ödeme yapılabiliyor.

Adidas, Nike, Zara, Kylie Cosmetics, Uniqlo, Burberry, H&M, Mac, Prada ve Michael Kors gibi toplamda 20 farklı markadan sipariş verdiğiniz takdirde ödemeyi uygulama üzerinden yapabiliyorsunuz.

Bu gelişme sayesinde artık uygulama, sosyal medya platformu haricinde, e-ticaret sitesi olarak da kullanılabilecek. Elbette, sipariş vereceğiniz durumlarda ödeme bilgilerinizi fatura ve teslimat adresinizi belirtmeniz gerekecek. Ödeme yöntemi olarak kredi kartlarınızı ve Paypal’ı (Türkiye’de geçerli olmayacak) kullanabileceksiniz.