Angry Birds AR Isle of Pigs

Angry Birds AR Isle of Pigs Yeni Bir Oyun Deneyimi Sunuyor

In Haber, Oyun by İlker ŞekercioğluLeave a Comment

Apple ARKit ile sağlanan artırılmış gerçeklik teknolojilerini kullanan Angry Birds AR Isle of Pigs iPhone kullanıcılarına keyifli anlar yaşatacak.

Rovio, iOS için Angry Birds AR Isle of Pigs mobil oyunu ile serinin hayranlarına yeni bir oyun deneyimi vadediyor. Önemli başarıları ile adından söz ettirmiş olan Angry Birds serisinin bu son halkası, Apple ARKit ile artırılmış gerçekliğin sağladığı olanaklardan faydalanarak gerçek dünyaya sanal seviyeler inşa ediyor. Böylece evinizin herhangi bir alanı Angry Birds karakterlerinin yumurtalarını kurtarmak üzere domuzlar ile çarpıştığı savaş alanları haline geliyor.

Oculus ve Vive VR için sunulan Angry Birds AR ile benzerlikler taşıyan oyunda, iPhone ekranından sapanınızı çekerek domuzların konuşlandığı yapılara dünyaca ünlü Red, Chuck, Bomb ve Blues adlı kızgın kuşları fırlatıyorsunuz. En iyi isabetler için farklı açılar denemek, zayıf bileşenleri hedeflemek ve gizlenmiş sürprizleri ortaya çıkarmak da sizin elinizde.

Oyun başlangıçta eğlence dolu 40 seviye sunacak. Daha sonra yeni seviyeler ekleneceğinin de garantisi veriliyor. Sevimli grafik detayları ile oldukça keyifli gözüken mobil oyunu iPhone kullanıcılarının çıktığı gibi cihazlarına yükleyeceğini tahmin ediyoruz.

Şimdiden ön sipariş verilebilen ve 11 Nisan tarihinde çıkış yapması planlanan Angry Birds AR Isle of Pigs ücretsiz olarak App Store üzerinden indirilip oynanabilecek. Öte yandan, daha sonra mikro ödemeler ile ekstra içeriklerin gelmesi de mümkün.

Şu an için sadece iOS cihazları destekleyecek olan oyunun diğer artırılmış gerçeklik platformlarına gelmesi için çalışmaların sürdüğü ifade ediliyor.

Yeni Angry Birds AR mobil oyununun App Store sayfasına buradan erişebilirsiniz.