Anasayfa Haber Microsoft, Windows 7 İçin Son Güncelleme Tarihini Hatırlattı

Microsoft, Windows 7 İçin Son Güncelleme Tarihini Hatırlattı

Microsoft Windows 7 için son güncelleme tarihi

Geçtiğimiz aylarda Windows 7 için güncelleme desteğini keseceğini duyuran Microsoft, şimdi de Windows 7 için son güncelleme tarihini hatırlattı

Son paylaşılan verilere göre, Windows 7 halen yüzde 40.2‘lik bir kesim tarafından kullanılmaya devam ediyor.

Aradan 10 yıl geçmesine rağmen, birçok kişi tarafından aktif olarak kullanılmaya devam eden işletim sistemine olan güncelleme desteği bildiğiniz üzere önümüzdeki yıl kesilecek.

İlk olarak Kasım 2018‘de kullanıcıları uyaran Microsoft, bugün yeniden kullanıcılarını uyardı.

Windows 7 İçin Son Güncelleme Tarihi!

Bu sefer de, kullanıcılara yayınlamış olduğu bildirim ile beraber bu durumu tekrar hatırlatan Microsoft, 14 Ocak 2020 tarihinden itibaren söz konusu işletim sistemi için güvenlik güncellemelerini yayınlamayacağı belirtti.

Microsoft Windows 7 son güncelleme tarihi

Şimdilik bu uyarı her kullanıcıda görünmüyor. Ancak, aktarılan bilgiler doğrultusunda, Microsoft’un bu uyarısının 18 Nisan 2019‘dan itibaren görünmeye başlayacağı belirtiliyor.

Daha önceden Windows XP için benzer bir strateji izleyen Microsoft, sık sık kullanıcıları Windows 10’a geçmeleri konusunda uyarılarda bulunsa da halen birçok kullanıcı Windows 7’de kalmak için direniyor.

Windows 10 Nisan 2019 Güncellemesi Çok Yakında Geliyor

Microsoft her ne kadar resmi desteği 14 Ocak 2020‘de kesecek olsa da, şirketin anlaşmalı olduğu firmalar Windows 7 için 2023 yılına kadar güncelleme desteğine devam edecek.

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.