Apple Watch Kayışları

Apple Watch Kayışları Bütünleşik Fitness Göstergeleri Sunabilir

In Haber, Teknoloji by İlker ŞekercioğluLeave a Comment

Apple Watch kayışları için şirket özellikle spor ile ilgilenenlerin oldukça hoşuna gidecek bir patent başvurusunda bulundu.

Apple Watch kayışları gelecekte çok daha teknolojik olarak karşımıza çıkabilir. Bunu dememizin sebebi ise Apple tarafından başvurusu yapılan yeni bir patent. Apple patentine göre, akıllı saatin kayışları üzerine yerleştirilecek göstergeler ile fitness hedefleriniz gibi detayları görmek mümkün olacak.

Apple Watch kayışları işlev kazanacak

Apple Watch ile birlikte çalışacak olan kayışlar bu anlamda akıllı saatin fitness takibi için işlemci ve sensörlerinden faydalanacak. Saat kayışındaki göstergeler ise bu sensörlerden elde edilen verileri gösterebilecek. Başvurunun 2015 yılından beri süregelen bir patentin devamı niteliğinde olduğunun da altı çiziliyor.

Teknolojide kayışa yerleştirilmiş 3 adet ince LED ışık kullanılırken bunların watchOS’tan aşina olunan egzersiz halkaları ile ilişkili olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bunlar ise; hareket, egzersiz ve duruş hedeflerini temsil ediyor.

Böylece Watch ekranını uyandırmadan hedeflerinizi görmeniz ve batarya süresinden istifade etmeniz sağlanabilecek. Ek olarak, bu göstergelerin kalp ritmi ile bağlantılı bilgi göstermesi de planlar arasında. Bütünleşik fitness göstergelerinin kayışın ön tarafı yerine yan tarafında yerleştirilmesinin düşünüldüğünü de söylemeden geçmeyelim.

Öte yandan, kayışlara gelecek böyle bir teknoloji fiyatlara da kesin olarak yansıyacaktır. Bu durumda şirket ikinci nesil Apple AirPods şarj kutuları ile uyguladığı gibi göstergeli ve göstergesiz kayış seçenekleri de sunabilir.

Apple AirPods Yenilendi: Türkiye Fiyatı ve Özellikleri

Tabii ki her zaman olduğu gibi Apple’ın bu patentteki özellikleri kesin olarak hayata geçirmeme ihtimali de bulunuyor. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz dönemde Apple Watch için yuvarlak kasa tasarımları, farklı ekran teknolojileri ve çok daha fazlası hakkında detaylar da ortaya çıkmıştı ki bunları henüz göremedik.

Yeni nesil Apple Watch modellerinin Eylül ayında yeni iPhone ailesi ile birlikte tanıtılması bekleniyor.