Anasayfa Haber Intel GPU Arayüzü Yenileniyor

Intel GPU Arayüzü Yenileniyor

Kendi ekran kartını geliştirmeye başlayan Intel, GPU’ları için geliştirdiği yazılımın arayüzünü güncelleyeceğini duyurdu.

2017’nin sonlarında AMD Radeon ekran kartlarının başındaki isim Raja Koduri, AMD’den ayrılarak Intel’e geçtiğini duyurmuştu. Intel’in ekran kartı geliştirmeye başlayacağına işaret eden bu geçiş, bir süre sonra şirket tarafından da doğrulanmıştı.

Radeon ve GeForce ekran kartlarına rakip olmaya hazırlanan Intel, ekran kartlarının piyasaya çıkmasından önce yeni GPU arayüzünü duyurdu. Graphics Command Center olarak adlandırılan yeni yazılımda işlevlerin modern bir arayüze yerleştirildiği görülüyor.

İşlevlere baktığımızda ise şimdilik çok da önemli bir şey bulunmadığını görüyoruz. Ekran çözünürlüğü, yenileme hızı, yönü ve video parlaklığı gibi işlevler bulunuyor. Ayrıca eski yazılımda olduğu gibi, yenisinde de kısayol tuşları atamak mümkün.

Intel’in gelecek Xe ekran kartları için geliştirilen yazılım, Windows 10 için Microsoft Mağaza’da yayınlandı. Graphics Command Center, şimdilik Intel HD Graphics ile kullanılabilir durumda.

Intel Graphics Command Center’ı indirmek için tıklayın.