OPPO’nun İlk 5G Akıllı Telefonu 5G CE Sertifikası Aldı

In Bülten, Haber, Mobil by Berker GüngörLeave a Comment

OPPO’nun ilk 5G akıllı telefonu, küresel denetim hizmetleri kurumu Sporton International Inc. tarafından yürütülen 5G CE testlerini başarıyla geçti.

OPPO’nun MWC 2019’da tanıtılan 5G akıllı telefonu, gelişmiş telekomünikasyon arayüzlerine sahip elektronik cihazların test edilmesi ve sertifikalandırılmasını sağlayan CTC advanced GmbH tarafından CTC sertifikasını aldı.

OPPO’nun 5G modeli, CTC tarafından onaylanan ilk çoklu frekans, çoklu mod ve çoklu EN-DC kombinasyonuna sahip 5G akıllı telefon oldu. Ürün aynı zamanda n78 olarak adlandırılan, daha fazla ülkeye ve bölgeye uygulanabilen daha fazla bant kombinasyonu ve bant genişliği özelliklerini barındırıyor.

Sertifika, Avrupa’da 5G akıllı telefonunun ticari olarak piyasaya sürülmesi sürecinde önemli bir adım oldu. Böylece OPPO 5G cihazının, kablosuz, elektromanyetik uyumluluk, sağlık ve güvenlik gibi alanlarda Avrupa pazarlarına girmek için gereken AB gereklilikleriyle uyumlu olduğu doğrulandı.

OPPO, kısa süre önce dünya çapında 5G ürünlerinin ve hizmetlerinin ticarileşmesini hızlandırmak için birkaç operatör ortağıyla “5G Landing Project”i başlattı. OPPO, ilk 5G akıllı telefonunu 2019’un ilk yarısında piyasaya sürmeyi planlıyor.