Anasayfa Haber İki Yeni Nintendo Switch Modeli Geliyor

İki Yeni Nintendo Switch Modeli Geliyor

Yeni Nintendo Switch

İddialar bu yıl içerisinde iki yeni Nintendo Switch modelinin geleceğini söylüyor. Peki yeni Nintendo oyun konsolları neler sunacak?

İlk olarak geçtiğimiz yıl söylentileri ortaya çıkan ve 2019 içerisinde satışa çıkacağı söylenen iki yeni Nintendo Switch modeli hakkında taze detaylar ortaya çıktı. The Wall Street Journal kaynak olarak parça tedarikçileri ve yazılım geliştiricileri işaret etti.

Yeni modellerden ilkinin daha gelişmiş özellikler sunacağı ancak Sony PlayStation 4 ya da Microsoft Xbox One X kadar güçlü olmayacağı ifade ediliyor. Diğer modelin ise artık yaşlanan 3DS halefi olarak daha uygun fiyatlı bir seçenek olacağı vurgulanıyor.

Ucuz olacak Switch modelinin maliyetini düşürmek için bazı özelliklerden feragat edileceğinin altı çiziliyor. Bu özelliklerin başında titreşim geliyor.

Yeni Nintendo cihazların E3 etkinliğinde duyurulması ve birkaç ay sonrasında satışa sunulması bekleniyor. Ayrıca yeni konsollarla birlikte Pokemon Sword and Shield ve Animal Crossing oyunlarının da oyuncularla buluşacağı düşünülüyor.

Video Reklam: