Anasayfa Haber Tüm Özel Mesajları Geri Alabilen Telegram 5.5 Yayınlandı

Tüm Özel Mesajları Geri Alabilen Telegram 5.5 Yayınlandı

Telegram 5.5

iOS ve Android için Telegram 5.5 yeni özelliği ile gizlilik konusunda önemli bir adım atıyor.

Sunduğu yenilikler ile WhatsApp, Facebook Messenger gibi rakipleri karşısında öne çıkmayı başaran Telegram bir kez daha dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

iOS ve Android için gelen yeni güncelleme ile Telegram 5.5 sürümüne yükselen mesajlaşma uygulaması bundan böyle gönderdiğiniz veya aldığınız tüm mesajların geri alınmasını sağlıyor. Yani hem siz hem de iletişime geçtiğiniz kişi artık bu mesajları göremiyor.

Telegram göndermeme özelliğini bundan 2 yıl önce kullanıcılarına sunmuştu ancak bu özellik sadece kendi mesajlarınız için geçerliydi. Ek olarak, 48 saatlik bir sınırlama bulunuyordu. Bundan böyle, herhangi bir zaman kısıtlaması olmaksızın iki taraflı olarak mesajları ortadan kaldırmak mümkün hale geliyor.

5.5 Güncellemesi ile birlikte iletilen mesajlarda kendinizi anonim hale getirme özelliği de sunuluyor. Artık birisi mesajlarınızdan birisini başkasına ilettiğinde gözükmemek ve gizliliğinizi korumak için Gizlilik > Güvenlik > İletilen Mesajlar menüsünden gerekli ayarlamaları yapabiliyorsunuz. Yeni sunulan Arama özelliği sayesinde menü içerisinde değişiklik yapmak istediğiniz bir özellik için ilgili kelimeleri yazmanız da yeterli oluyor. Bunun için menüdeki arama ikonunu kullanmanız yeterli.

Emoji işlevlerini için de geliştirmeler yapan Telegram tüm mobil platformlarda GIF ve çıkartma aramasını elden geçirmiş. Aramanın artık daha iyi gözüktüğü ve daha çok seçenek sunduğunun altı çiziliyor. iOS için VoiceOver ve Android için Talkback desteği de bu güncellemeyle geliyor.

Telegram güncellemesi için App Store ve Google Play mağazalarını ziyaret etmeyi unutmayın.