Apple Arcade

Apple Arcade Oyun Abonelik Servisi Duyuruldu

In Haber by İlker ŞekercioğluLeave a Comment

Tek bir abonelik ile yüzlerce oyuna erişim sunacak Apple Arcade oyun abonelik servisi ilk kez tanıtıldı.

Apple iOS, macOS ve tvOS kullanıcılarının aylık ücret karşılığında App Store platformudna yer alan geniş bir ücretli oyun yelpazesine ulaşmasını mümkün kılacak Apple Arcade servisi duyuruldu.

Yeni oyun abonelik servisi Arcade için çeşitli geliştirici ve yayıncılar ile iş birliğine giden Apple, platformunun mobil, masaüstü ve oturma odası arasındaki oyunculuğu birleştireceğinin altını çiziyor. Bu hamle aynı zamanda iOS, macOS ve tvOS oyunculuğu anlamında yeni bir dönem anlamına geliyor.

100’den fazla yeni ve Arcade platformuna özel oyun için tek bir üyelik yeterli olacak. Tabii ki belirli aralıklarla yenileri de eklenecek. App Store’da yeni bir alan olacak Arcade için uygulama mağazasına yeni bir sekme eklenecek. Bu oyunları servise üye olmadan da indirip oynama şansınız olacak. iPhone, iPad, Mac ve Apple TV cihazlarınız üzerinden oynadığınız oyunlar tüm cihazlarınızda senkronize edilecek ve çevrimdışı oynama olanağı da sunulacak. Reklam veya uygulama içi satın alma gibi birçok oyuncunun canını sıkan yöntemlerle de karşılaşmayacaksınız. Oyun kontrol cihazları için destek sunulacağının da altı çiziliyor.

Çıkacak oyunlar arasında: Sonic Racing, Beyond a Steel Sky, LEGO Brawls, Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm, Projection: First Light, Hot Lava, Where Cards Fall, The Pathless ve Enter The Construct gibi isimler dikkat çekiyor.

Sonbahar sonu gibi 150’den fazla ülkede aktif hale gelecek servis için abonelik ücreti hakkında detaylar henüz açıklanmadı.