Blizzard, Yeni Hearthstone Kartlarının Tanıtımını Yaptı

In Haber, Oyun by Ruşen GöbelLeave a Comment

Hearthstone ekibi, yeni Rise of Shadows kartlarının tanıtıldığı bir yayın yaptı.

Blizzard’ın başarılı kart oyunu Hearthstone’da yeni yıla geçiş için hazırlıklar başladı. Önümüzdeki haftalarda Year of the Raven bitecek ve Year of the Dragon’a geçilecek. Year of the Dragon’la birlikte 2017 yılında yayınlanan Journey to Un’Goro, Knights of the Frozen Throne ve Kobold & Catacombs ek paketlerinin kartları Wild moduna düşürülecek. Bununla birlikte Baku ve Genn kartları da erkenden emekli edilerek Hall of Fame’e gönderilecek.

Hearthstone’u geliştiren ekip, Rise of Shadows ek paketinin kartlarını birer birer tanıtıyor. Dün akşam Hearthstone’un resmi Twitch hesabında yapılan canlı yayında ise geliştiriciler oyunun son halini sergiledi. Çok sayıda yeni kartın gösterildiği yayın, oldukça ilginç anlara sahne oldu.

Rise of Shadows’un önemli ek kartları olan Lackey’lerin canlı yayında çalışmadığı görüldü. Ayrıca sunucular, anlatacak çok fazla şeyleri olmamasına rağmen her Turn’ü ip çıkana kadar bekletmeyi tercih etti. Yapılan bir ankette Hearthstone oyuncularının en nefret ettiği BM (Bad Manner) hareketinin her Turn’ü ip çıkana kadar bekletmek olduğu ortaya çıkmıştı. Bu hareketin kart tanıtımı esnasında bizzat geliştiriciler tarafından yapılmış olması bir hayli şaşırtıcı…

Khadgar

WarCraft hikayesinin en önemli karakterlerinden olan Khadgar, bir Mage kartı olarak karşımıza çıkıyor. Khadgar’ın işlevi ise oldukça basit: Board’a minyon çağıran bir büyü yapıldığında, çağrılan minyon sayısı ikiye katlanıyor.

Power of Creation

Kart, önce bizden bir 6 mana kartı seçmemizi istiyor. Sonrasında Board’a bu minyondan iki tane yerleştiriyor. Power of Creation, Khadgar’la birlikte kullanıldığında bir hayli kuvvetli olacak gibi görünüyor.

Blastmaster Boom

Hearthstone’un en sevilen karakterlerinden Dr. Boom, bir kez daha karşımıza çıkıyor. Blastmaster Boom olarak adlandırılan karakter, yere rakibin destesindeki bomba sayısı kadar bomba yerleştiriyor. Yere yerleştirilen bombalar öldürülünce rastgele bir hedefe 1-4 arası hasar veriyor.

Clockwork Goblin

Blastmaster Boom’u destekleyen kartlardan biri olan Clockwork Goblin, rakibin destesine çekildiğinde 5 hasar veren bombalardan yerleştiriyor. Kartın Mech olması da Mech desteleri için büyük avantaj sağlıyor.

Wrenchcalibur

Warrior için eklenen yeni silah, her ataktan sonra rakibin destesine bomba yerleştiriyor. 4 mana karşılığında 3/2 gücünde olması, bu silahı güçlendirerek devam eden bazı agresif Warrior destelerinin ortaya çıkmasına sebep olabilir.

Heistbaron Togwaggle

Rogue’un yeni Legendary minyonu, yerde bir Lackey kartının bulunması halinde bir hazine seçmemizi istiyor ve bu hazineyi elimize ekliyor. Hazineler, Marin the Fox ile elde edilen hazinelerin aynısı. Bu hazineler arasında ihtiyaca göre Discover mekaniğiyle seçilebilmesi ise kartı bir hayli güçlü kılıyor.

Hench-Clan Burglar

Rogue’un hali hazırda rakibin sınıfından rastgele kartlar getiren çok sayıda kartı bulunuyor. Fakat bu kartlar, karşıda da Rogue bulunduğunda neredeyse hiçbir işe yaramıyor. Hearthstone ekibi, Rogue Mirror maçlarını biraz daha eğlenceli hale getirmek için Hench-Clan Burglar kartını duyurdu. Bu kart, oyundaki tüm sınıfları dahil ederek rastgele büyü kartları oluşturacak.

Bu kartların dışında açıklanan tüm kartları görmek için burayı tıklayın.