Samsung Galaxy Fold satış tarihi

Samsung Galaxy Fold, Nisan Sonunda Satışa Çıkıyor

In Haber, Mobil, Teknoloji by Deniz AslanLeave a Comment

Samsung’un 20 Şubat’ta tanıttığı katlanabilir telefonun satışa sunulacağı tarih belli oldu.

San Francisco’da düzenlenen UnPacked 2019 etkinliği dahilinde tanıtılan Samsung Galaxy Fold ile akıllı telefon pazarında katlanabilir telefon devri resmen başlatılmıştı.

Samsung’un uzunca bir süredir sürdürdüğü çalışmalar sonrasında tanıtmış olduğu katlanabilir telefonu, hem teknik özellikleri hem de tasarımıyla ön plana çıkmayı başarıyor.

Samsung Galaxy Fold Resmen Tanıtıldı

Hatırlarsanız, UnPacked 2019 etkinliği dahilinde tanıtılan katlanabilir telefonun 1980 dolarlık bir etiket fiyatıyla satışa sunulacağı açıklanmıştı. Bunun yanı sıra, belli başlı bölgelere özel olarak satışa sunulacağı belirtilen Galaxy Fold‘un fiyat bakımından belli bir zümreye hitap ettiği de özellikle belirtilmişti.

Hatırlarsanız, etkinlik sırasında yetkililer söz konusu bu telefonun Nisan ayı içerisinde satışa sunulacağını belirtmişlerdi. Ancak etkinlik kapsamında net bir tarih paylaşmayan yetkililer, beklenen açıklamayı sonunda yaptılar.

Yapılan açıklamaya göre Galaxy F, 26 Nisan tarihinde ilk etapta Kore ve ABD‘de satışa sunulacak. Bunun haricinde Avrupa pazarında da satışa sunulacak olan Samsung’un ilk katlanabilir telefonu, 3 Mayıs‘tan itibaren Avrupa pazarındaki yerini alacak.

Tabi, Avrupa’daki kullanıcılar Samsung’un katlanabilir telefonuna sahip olmak için 2000 Euro‘luk bir ücret ödemesi gerecek.

Samsung Galaxy Fold satış tarihi

Galaxy Fold Türkiye’de Satışa Çıkacak Mı?

Geçtiğimiz haftalarda Antalya’da düzenlenen Samsung Mena Forum 2019‘a katılan ve burada bir konuşma yapan Samsung‘un Türkiye Başkanı katlanabilir telefonun Türkiye pazarına giriş yapacağını belirtmişti.

Fakat, Samsung tarafından yapılan resmi açıklamada Türkiye’nin yer almadığını görüyoruz. Açıklamaya göre Galaxy F Almanya, İtalya, İsviçre, Romanya, Polonya, İspanya, Norveç, Danimarka, Finlandiya, Belçika, Hollanda, Avusturya ve İsveç pazarında satışa sunulacak.