Samsung Galaxy Note 10 Tasarımı

Samsung Galaxy Note 10 Tasarımı Büyük Değişiklikler ile Gelebilir

In Haber, Mobil, Teknoloji by İlker ŞekercioğluLeave a Comment

Samsung Galaxy Note 10 tasarımı tamamen fiziksel tuşlardan arınmış olarak kullanıcıları şaşırtabilir.

Samsung Galaxy S10 serisinin çıkışı ile birlikte gözler Galaxy Note 10 modeline çevrildi. Son iddialar ise, Samsung Galaxy Note 10 tasarımı için büyük değişikliler ile karşılaşacağımızı yönünde. Şirket bundan birkaç yıl önce de ikonik fiziksel tuşunu dijital alternatifi ile değiştirmişti. Bu sayede ekran boyutunun artırılması, çerçevelerin de azaltılması sağlanmıştı.

Galaxy Note 10, 6.6 İnçlik Dev Ekranla Gelebilir

Galaxy S10 serisi ile lanse edilen Infinity-O yani Sinematik Sonsuz Ekran ile gelmesi beklenilen cihazda 6.6 inçlik dev bir panel sunulması bekleniyor. Ön kamera da yine ekranın sağ üst kısmındaki deliklerde yer alacak. Arka kameranın da yatay olarak dizilmiş dört kamera sensöründen oluşması gündemde.

Öte yandan, Samsung akıllı telefonlardan alışık olduğumuz fiziksel güç, ses veya Bixby tuşlarının Galaxy Note 10’da olmayacağı ve bunların da yerini dijital alternatiflerine bırakacağı söyleniyor. Kısacası şirket, bundan böyle tamamen tuşlardan arınmış akıllı telefonlarla yoluna devam edebilir. Şirketin akıllı telefon çerçevesiyle bütünleştirilmiş tuşsuz dokunmaya duyarlı modüller konusunda araştırmalar yaptığı da biliniyor.

Cihazın gücünü 7 nm üretilecek Samsung Exynos 9825 çipsetinden alması bekleniyor. Bu çipsetin 8 nanometre Exynos 9820 ile kıyaslandığında hem daha güçlü hem de daha verimli olacağı ifade ediliyor.

Galaxy Note 10 tanıtım tarihi olarak Ağustos ayının beklendiğini not olarak düşelim.

Samsung Galaxy Note 10 Tasarımı