Apple News+

Daha Fazla Haber Arayanlara: Apple News+

In Haber by İlker ŞekercioğluLeave a Comment

Popüler dergi, gazete ve dijital yayınları tek bir platformda sunan ücretli Apple News+ servisi neler sunuyor?

Apple geçtiğimiz günlerde aylık 9.99 dolar karşılığında ücretli gazete ve dergilere erişilmesini sağlayan News+ servisini duyurmuştu.

Ücretli haber servisine abone olanlar 300’den fazla kişiselleştirilmiş ve kapsamlı yayının keyfini çıkarabilecek.

Netflix Rakibi Apple TV+ Orijinal İçerikler Yayınlayacak

Apple News+ yenilikleri neler?

iOS ve macOS yazılım güncellemeleri ile birlikte kullanıcılara sunulan News+ servisi, doğrudan News uygulama ile bütünleşik ve National Geographic, Popular Science, New Yorker, Sports Illustrated, Fortune, Vogue, Rolling Stone ve daha fazlasına erişim sunuyor.

Apple, uygulaması ile her ay 5 milyar haberin okunduğunu ve bunun News uygulamasını dünyanın 1 numaralı haber uygulaması yaptığını söylüyor. Ek olarak, servisin kaliteli gazetecilik odağında tık tuzağına karşı savunması olduğu belirtiliyor.

Bu arada tek abonelikle 6 aile üyenizin daha servisten faydalanması mümkün.

Apple Arcade Oyun Abonelik Servisi Duyuruldu

Kullanıcı arayüzü güncellenen uygulama, dergi sayılarının da ana akışta yer almasını sağlıyor. Son çıkan dergi sayıları ve öne çıkan içerik özellikleri ile birlikte canlı kapaklar sabit bir görüntü yerine hareketli kapaklar ile kullanıcısının ilgini çekecek şekilde tasarlanmış. Dergi yayıncılarının özel tasarımlarla sadece PDF çıktısı değil animasyonlu içerikler sunmasına da izin veriliyor. Dergiyi istediğiniz gibi incelemek tamamen sizin elinizde.