Anasayfa Haber Canon CLIQ Kameralar İle Anında Baskı Piyasasına Giriyor

Canon CLIQ Kameralar İle Anında Baskı Piyasasına Giriyor

Canon CLIQ

Canon CLIQ ile piyasada güçlü bir konum edinen Fujifilm Instax kameralara meydan okumak istiyor.

Canon tarafından CLIQ adı verilen ve anında baskı olanağı sunan iki yeni kamera duyuruldu. Polaroid ile başlayan akımı günümüzde biraz daha farklı bir biçimde sunan Canon CLIQ tahmin edeceğiniz üzere Fujifilm Instax ile rekabete girecek.

Canon IVY CLIQ ve Canon IVY CLIQ+ anında baskı kameraları tek seferde 10 adet Zink filme ev sahipliği yapabiliyor. Optik vizör sunan ve batarya şarjı için de USB kablosu yeterli olan kameraların kullanımı ise mümkün olduğunca basit tutulmuş.

IVY CLIQ Instant Camera Printer (Zoemini C), 5 MP çözünürlüğünde ve otomatik flaşa sahip. Yaban Arısı Sarısı, Deniz Kenarı Mavisi ve Uğur Böceği Kırmızı renk seçenekleri olan modelle 2×2 veya 2×3 çıkartmalar basılabiliyor. MicroSD kart girişi ile fotoğraflarınızı bilgisayarınıza aktarma olanağına da sahipsiniz.

Canon CLIQIVY CLIQ+ Instant Camera Printer + App (Zoemini S) ise artısına uygun olarak 8 MP çözünürlüğünde. Kamera, Canon Mini Print uygulamasına ise Bluetooth üzerinden bağlanıyor ve filtreler, fotoğraf çerçeveleri ve metin ekleme ile oldukça zengin fotoğraf baskı seçenekleri sunuyor.

Yine MicroSD kart girişi olan, 2×2 veya 2×3 çıkartmalar basan ürünle grup fotoğrafları için uzaktan çekim olanağı da mevcut. Bu modelde ise İnci Beyazı, Safir Mavisi ve Yakut Kırmızı renk seçenekleri bulunuyor. Bu modelin bir artısı da 4 veya 8 LED ile aydınlatma sunan selfie aynası.

Her iki modelin de Nisan ayından itibaren satışa sunulacağı belirtilirken IVY CLIQ fiyatı 100 dolar, IVY CLIQ+ fiyatı ise 160 dolar olacak. Ürünlerin beraberinde başlangıç paketi olarak 10 adet 2×3 fotoğraf kağıdı da beraber gelecek.