Gmail Özelleştirilebilir Kaydırmalar

iOS İçin Gmail Özelleştirilebilir Kaydırmalar İle Kolaylık Sağlıyor

In Haber, Mobil, Teknoloji by İlker ŞekercioğluLeave a Comment

Gmail özelleştirilebilir kaydırmalar özelliğine en sonunda kavuştu.

Geçtiğimiz yılın Haziran ayında Android için Gmail uygulamasına gelen güncelleme ile kaydırmaların özelleştirilebilir hale gelmesi sağlanmıştı. Daha önce ise kullanıcılar kaydırma hareketi ile sadece bir e-postayı sadece arşive taşıyabiliyordu. Aylar sonra Gmail özelleştirilebilir kaydırmalar özelliği iOS kullanıcıları için de ile daha fazlasını sunmaya başlamış durumda.

Gmail Dinamik E-Posta Desteği Sunmaya Başlıyor

iPhone kullanıcıları bundan böyle bir e-posta üzerindeki kaydırmalarını özelleştirerek; arşivle, çöpe taşı, okundu/okunmadı olarak işaretle, ertele ve farklı bir klasöre taşı gibi seçenekleri kullanabiliyor.

Kaydırma konfigürasyonu ayarları için Gmail iOS uygulamasından Ayarlar > İletiler Kaydırılırken Şu Uygulansın seçeneklerinden size uygun ayarları yapabiliyorsunuz. Buna ek olarak, bir e-postanın bildirimlerini ertelemek için 3D Touch ile sert basmak veya bildirime uzun basmak yeterli oluyor. Bu bildirimi istediğiniz süre boyunca sessize de alabiliyorsunuz.

Google dağıtımına başlamış olsa da özelliğin tüm kullanıcılara ulaşmasının 15 günü bulabileceğinin altını çiziyor. Yani seçeneği henüz görmediyseniz biraz daha sabretmeniz gerekiyor. App Store üzerinden uygulamanızı son sürüme güncellemeyi de unutmayın.