Nvidia, Creator Ready Sürücülerini Yayınlamaya Başladı

In Haber by Ruşen GöbelLeave a Comment

Creator Ready sürücüleri, içerik üreticilerini ve geliştiricileri hedef alıyor.

Her ne kadar pek çoğumuz ekran kartlarını yalnızca oyun oynamak için kullanıyor olsak da özellikle RTX ekran kartlarında geliştiricilere yönelik pek çok özellik bulunuyor. Yapay zeka çekirdekleri, video çözücüler, CUDA, Ray Tracing çekirdekleri derken bu kartlar, Adobe After Effects, Unreal Engine ve Autodesk gibi yazılımlarla “geliştirme” işi yapan kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlıyor.

Kartların profesyonel kullanım için bu kadar özelliğe sahip olması, Nvidia’yı da bu alanda özel bir çalışma yapmaya yönlendirdi. Şirket, bundan böyle oyuncular için çıkardığı Game Ready sürücülerinin yanı sıra geliştiriciler için de Creator Ready sürücülerini yayınlayacağını açıkladı.

NVIDIA GeForce 419.67 WHQL Game Ready Sürücüleri Yayınlandı

Creator Ready sürücüleri, stabilliği ile ön plana çıkacak. Yeni çıkan oyunlar için sürekli olarak yenilenen Game Ready sürücülerinde zaman zaman bazı hatalar meydana gelebiliyor. Bu tip hataların Creator Ready sürücülerde yaşanma ihtimali sıfıra yakın olacak.

Creator Ready sürücülerini Nvidia.com veya GeForce Experience üzerinden indirip kurmak mümkün. Kullanıcılar istediği anda Creator Ready ile Game Ready sürücüleri arasında geçiş yapabilecekler. Creator Ready sürücülerini destekleyen ekran kartları ise aşağıdaki gibi:

  • Turing tabanlı RTX, GTX ve Titan kartlar
  • Volta tabanlı Titan V
  • Pascal tabanlı GTX ve Titan kartlar
  • Tüm modern Quadro ekran kartları