Samsung 25W Şarj Adaptörü

Samsung 25W Şarj Adaptörü USB Power Delivery Destekliyor

In Haber, Mobil by İlker ŞekercioğluLeave a Comment

Galaxy S10 5G ve Galaxy A70 akıllı telefonların desteklediği Samsung 25W şarj adaptörü gücü ile kablolu şarj etme süreci için avantaj sağlıyor.

Samsung 25W şarj adaptörü destekli ilk akıllı telefonlar Galaxy S10 5G ve Galaxy A70 olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca, bu şarj adaptörü her iki ürünün de kutusundan çıkıyor. Diğer Galaxy S10 modellerinin ise hala 15W standardını kullandığını not olarak düşelim.

EP-TA800 şarj adaptörü en fazla 100W güç aktarımı ve veri iletişimi destekleyen USB Power Delivery protokolü destekliyor. Ürün cihazlara bağlanmak üzereyse iki ucu da USB-C olan bir kablo kullanıyor. Programlanabilir Güç Kaynağı (PPS) modu destekli olan ve 25W güce ulaşabilen aksesuar, bu sayede bataryanın ısınmaması sağlayacak optimal şarj değeri için güç çıkışını kontrol ederken aynı zamanda hızlı şarj sağlıyor.

Bu yeni şarj adaptörünün Galaxy A90 akıllı telefonda da kullanılacağı söylenirken, LTE destekli Galaxy S10 modellerinin de güncelleme ile bu adaptörü kullanabileceği iddia ediliyor. Öte yandan, Samsung cephesinden aksesuarın bu cihazlarla kullanımı konusunda henüz herhangi bir açıklama gelmiş değil.