M-Byte

Byton M-Byte Zorlu Koşullar İçin Moğolistan’da Test Ediliyor

In Haber by Emin ÇıtakLeave a Comment

Çin’in yükselen firmalarından biri olan Byton, elektrikle çalışan M-Byte modelini Moğolistan’da test ediyor.

Birçok otomobil üreticisi yeni araçlarını piyasaya sunmadan hemen önce onun zorlu koşullarda nasıl ayakta kalabileceğini herkese göstermek ister. Byton da yeni SUV sınıfı aracı M-Byte’ı soğuk hava koşullarında test etmek için Moğolistan’ın dondurucu iç bölgelerini seçmiş durumda.

Otomobiller İçin KDV ve ÖTV İndirimleri Uzatıldı

Tamamen ekrandan oluşan ön paneli ile dikkat çeken aracı, sadece teknolojileriyle değil, dayanıklılığıyla da ön plana çıkarmak isteyen şirket, M-Byte’ı Moğolistan’ın zorlu koşullarında deniyor.

Bu bölgede bulunan kilometrelerce düz yol ve yolların soğuk hava şartları içermesi yeni otomobil için oldukça önemli. Karlı hava sayesinde otomobilin dayanıklılık, belli tipte yollar için güç aktarım ayarlamaları test edilecek. Ayrıca yeni elektrikli SUV’un zorlu hava koşullarında şasi, araç gövdesi, batarya sistemlerinin nasıl davrandığı gözlenecek.

Aracın 2019 sonunda satışa sunulması bekleniyor. Bu arada Tesla ve BMW gibi diğer otomobil üreticileri de tıpkı Byton gibi otomobillerini soğuk çöl ortamlarında test ediyorlar. Böylece elektrikli otomobillerin dayanıklılık ölçülerini çok daha rahat bir şekilde anlayabiliyorlar.