Beats Powerbeats Pro

Beats Powerbeats Pro, AirPods’a Alternatif Olacak

In Haber by İlker ŞekercioğluLeave a Comment

Apple şimdi de H1 çipi kullanan Beats Powerbeats Pro kablosuz kulaklık modelini duyurdu.

Beats, Powerbeats Pro adını verdiği bugüne kadarki ilk gerçek kablosuz kulakiçi kulaklık modelini duyurdu. Yine kulaküstü kanca tasarımını devam ettiren kulaklık kablolarından tamamen kurtulmuş durumda.

Apple AirPods Yenilendi: Türkiye Fiyatı ve Özellikleri

Beats Powerbeats Pro özellikleri ve fiyatı

Geçtiğimiz haftalarda kablosuz şarj kutusu ve H1 çipi ile tanıtılan ikinci nesil AirPods sonrasında, Apple tarafından tanıtılan bu yeni kablosuz kulaklıklar tabii ki benzer özellikler taşıyor. Başta da belirttiğimiz gibi Powerbeats Pro, Hey Siri özelliğini kazandıran H1 çipini kullanıyor.

Tek şarj ile 9 saat müzik dinleme süresi vadeden ürün, şarj kutusu ile bu süreyi 24 saate kadar çıkartabiliyor. Bu kutunun aynı zamanda hızlı şarj desteklediğini ve sadece 5 dakikalık şarj ile 1.5 saat çalma süresi kazandırdığının altını çizelim.

Önceki nesline göre yüzde 23 daha küçük ve yüzde 17 daha hafif olan model, terlemeye ve su sıçramalarına dayanıklı yapıda.

Powerbeats 3 ile kıyaslandığında ses kalitesinin geliştirildiği vurgulanan üründe, yeni çizgisel piston sürücüye yer veriliyor. Bu sürücü sıkıştırılmış hava akımı ile daha iyi ses üretebiliyor. Beats, ürünüyle dinamik aralıklı ve ses izolasyonlu dengeli ses sunulduğunu ifade ediyor.

Her iki kulaklıkta ses ve parça kontrol tuşları bulunurken, ürünü kulağınızdan çıkardığınız anda çalmaya ara veriliyor. Taktığınızda ise çalma devam ettiriliyor.

Siyah, lacivert, fil dişi ve yosun renk seçenekleri bulunan ürünün fiyatı ise 200 dolarlık AirPods ile kıyaslandığında biraz daha pahalı; 250 dolar.