PlayStation 5 ve yeni Xbox

PlayStation 5 ve Yeni Xbox için 2019 İddiası

In Haber, Oyun, Teknoloji by Deniz AslanLeave a Comment

Daha önce 2020 yılı içerisinde tanıtılacağı belirtilen PlayStation 5 ve yeni Xbox modelleri, beklenenden daha erken bir tarihte piyasaya sürülebilir.

Amerika’nın önde gelen oyun perakende markalarından biri olan GameStop, yeni PlayStation ve Xbox hakkında oldukça önemli bir iddiada bulundu.

GameStop tarafından paylaşılan bilgilere göre, PlayStation 5 ve yeni Xbox modellerinin 2019 yılı içerisinde resmi olarak lanse edilebileceği ileri sürüldü.

MSI, Yeni MPG Gungnir Ve MAG Vampiric Kasalarını Duyurdu

Bildiğiniz üzere Sony, geçtiğimiz aylarda yapmış olduğu açıklamayla bu yıl E3 2019‘a katılmayacağını belirtmişti. Bu gelişmeyle beraber, yeni PlayStation modelinin E3 2020’de tanıtılacağı ön görülüyordu.

Ancak bugün GameStop‘un Finans Müdürü olan Rob Lloyd’un paylaşmış olduğu bilgilere baktığımızda, yeni oyun konsollarıyla bu yıl bir araya gelebileceğimizi görüyoruz.

Söz konusu açıklamalar hakkında hem Sony hem de Microsoft cephesinden herhangi bir karşı açıklama yapılmadığını belirtmekte yarar var.

PlayStation 5 ve yeni Xbox

PlayStation 5 Özellikleri Nasıl Olacak?

Daha önceden de birçok kez sızıntılara konu olan yeni nesil PlayStation’ın sekiz çekirdekli bir AMD Ryzen işlemciye ev sahipliği yapacağı tahmin ediliyor.

Bunun haricinde, 500 dolar seviyesinde bir fiyata sahip olması beklenen PS5 modelinin, TFLOPS değeriyle ön plana çıkacağı düşünülüyor. Tahminlere göre, yeni nesil PlayStation‘ın 10 TFLOPS‘tan daha yüksek bir değere sahip olacak.