Anasayfa Haber RTX 2070 Ti Özellikleri Sızdırıldı

RTX 2070 Ti Özellikleri Sızdırıldı

RTX 2070 Ti

Nvidia son dönemde farklı segmentler için ürettiği ekran kartları ile epey konuşuldu. Şimdi de firmanın yeni canavarı RTX 2070 Ti sızdırıldı.

Turing mimarisine büyük yatırımlar yapan Nvidia, bu GPU teknolojine sahip altı farklı ekran kartını bizlerle buluşturmuştu. Turing kullanmasına rağmen RTX serisinden çok daha uygun fiyatlara sahip olan GTX 1660‘ların ardından, şimdi de RTX 2070 Ti için geri sayıma geçildi.

Yeni AMD Ryzen Pro ve Athlon Pro Mobil İşlemciler Tanıtıldı

Wccftech tarafından sızdırılan yeni ekran kartı, barındırdığı özellikleriyle dikkat çekmeyi başarıyor. Userbench üzerinde ortaya çıkan test sonuçlarına göre, Nvidia’nın yeni canavarı RTX 2080 ile RTX 2070 arasında yer alacak.

İki modelin arasında olması herkesin bekleyeceği bir şey ama işler tam bu noktada ilginçleşiyor. Yine test sonuçlarına göre, iki karttan da biraz daha düşük saat hızına sahip olan RTX 2070 Ti, 7.5 GB VRAM’e sahip.

Bir ekran kartında buçuklu değer görmeye alışık değiliz. Burada Userbench’in kartın özelliklerini yanlış yorumladığını düşünebiliriz. Muhtemelen 2070 Ti, 8 GB VRAM ve çok daha yüksek saat hızları ile gelecektir.

Sonuç olarak, 2070 Ti’ın beklenenden çok daha önce sızdırılması oyuncular için oldukça iyi bir haber. Bu acelenin ardında ise Yaz aylarında çıkacak 7 nm‘lik AMD CPU’ları ve GPU’larının karşına güçlü bir rakip çıkartmak yatıyor.