Disney+ fiyatı ve yayın tarihi

Disney+ Fiyatı ve Yayın Tarihi Açıklandı

In Haber by Deniz AslanLeave a Comment

Disney+ fiyatı ve yayın tarihi sonunda resmi olarak açıklandı. Disneyland’ın yeni yayın platformuna yakından bakıyoruz.

Netflix’in en büyük rakibi olarak gösterilen Disney Plus nihayet tanıtıldı. Yapılan duyuruyla beraber Disneyland’ın yeni yayın platformunun fiyatı ve çıkış tarihi de netlik kazandı.

Bünyesinde 25 orijinal dizi, 10 orijinal film ve yüzlerce televizyon programına ev sahipliği yapacak olan Disney+, akıllı telefonlardan ve tabletlerden izlenebilecek.

Bunun haricinde yeni yayın platformunda Pixar, Disney, Marvel, Star Wars, The Simpsons gibi popüler yapımlara da yer verilecek.

Söz konusu bu platformda yer alacak olan tüm içerikler çevrimdışı olarak izlenebilecek. Ayrıca bu içerikler 4K çözünürlüğünde olacak.

İlk etapta Kuzey Amerika‘daki kullanıcılar ile sınırlı olacak olan bu platform 12 Kasım tarihinden itibaren yayın hayatına başlayacak. Peki, Disneyland’ın yeni dijital yayın platformu fiyatı ile bizlere neler sunacak? Gelin, yakından bakalım.

Disney+ Fiyatı 

Marvel ve Star Wars gibi içeriklerin yer alacağı bu platform için kullanıcıların aylık olarak 7 dolarlık bir ücret ödemesi gerekiyor. Yaklaşık 40 TL‘lik bir aylık ücrete sahip olacak olan bu platformun yıllık paketinin fiyatı ise 70 dolar olarak açıklandı.

İlginizi Çekebilir: Bulut Sistemler Oyun Konsollarının Yerini Alabilir mi?