Anasayfa Haber iOS ve Android İçin Skype Ekran Paylaşma Özelliğini Sundu

iOS ve Android İçin Skype Ekran Paylaşma Özelliğini Sundu

Skype Ekran Paylaşma

Mobile verdiği önemi sürdüren Skype, ekran paylaşma özelliğini iOS ve Android uygulamalarına eklemeye hazırlanıyor.

Skype, iOS ve Android uygulamaları için kullanıcıların oldukça hoşuna gidecek bir yeniliği daha tüm kullanıcılarına sunmak için geliştirme sürecine başladı. Beta olarak sunulan Skype ekran paylaşma özelliği hem kullanıcıları hem de çalışanları yakından ilgilendiriyor.

50 kişilik grup görüşme desteği ve video çağrılarında arka planı bulanıklaştırma gibi işlevsel özellikler sunan Skype, yeni özelliği ile iş arkadaşlarınıza veya bir konuda yardım isteyen arkadaşlarınıza mobil cihazınızın ekranını paylaştırarak, durumu çözüme kavuşturmanızı sağlayacak. Örneğin; bir PowerPoint sunumunu göstermek veya bir uygulamayla ilgili bilgi paylaşmak için bu özelliği kullanabileceksiniz. Facebook Messenger, WhatsApp ve Snapchat gibi rakip uygulamalarda henüz böyle bir özelliğin sunulmadığını da ayrıca belirtmek isteriz.

Şu an için sadece Skype Insiders kullanıcılarına ön izleme olarak sunulan özelliğin tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağı konusunda şu an için herhangi bir bilgi bulunmuyor. Tahminler ise bunun 1 aydan kısa süre içerisinde gerçekleşeceği yönünde.