Anasayfa Haber Bülten ASUS, ROG Strix Helios Modelini Duyurdu

ASUS, ROG Strix Helios Modelini Duyurdu

ASUS Republic of Gamers (ROG), ilk oyuncu PC kasası modeli olan ROG Strix Helios’u duyurdu.

Orta boy ve üst düzey bir kasa olan Strix Helios, seçkin bir estetik görünüme, kapsamlı kablo yönetim sistemine ve su soğutma için yeterli alana sahip olmasıyla göze çarpıyor. ROG bileşenleri için sıfırdan tasarlanan Strix Helios, ROG tutkunlarının alışveriş listesinde kesinlikle yer alacak. Yeni oyuncu kasası için belirli bölgelerde ön siparişler başladı. Ürün yakında tüm dünyada piyasaya çıkacak.

Dikkat çekici sistemler için tasarlandı

Strix Helios, dikkatleri üzerine çekecek bir oyun sistemi kurmak isteyenler için tasarlandı. İşlenmiş ve fırçalanmış alüminyumdan çerçeveye yerleştirilen 4 mm kalınlığında üç adet isli ve temperlenmiş cam panele sahip kasa, ön panelinde de Aura RGB aydınlatmaya yer veriyor. Her biri ayrı olarak ayarlanabilen LED’ler milyonlarca farklı renkli çeşitli efektler sunabiliyor. Bunların tümü, geniş Aura Sync donanım ekosistemiyle kolayca senkronize edilip, sisteminizin görünümünü güçlendiriyor.

ROG Strix Helios, standart yerleştirme şekline ek olarak, daha fazla güç isteyen oyuncuların iki adet ekran kartını dik olarak yerleştirmesine olanak tanıyor. Özenle hazırladıkları sistemlerini LAN partilerinde veya oyun etkinliklerinde sergilemek isteyen oyuncular, 50 kg ağırlığa dayanabilen şık kumaş kollarla kasayı kolayca taşıyabiliyor.

Zahmetsiz kablo yönetimi ve bakım

Strix Helios’un akıllıca tasarlanan esnek kapakları ve kapsamlı bir kablo yönetim sistemi, iç kısmın düzenli, temiz ve şık görünmesini sağlıyor. GPU desteklerine sahip çok fonksiyonlu, ayarlanabilir kapak kabloları gizliyor ve ekran kartlarının yerinde kalmasını sağlıyor. Ayrıca SSD veya ROG Aura Terminal, dışarıdan görünecek şekilde monte edilebiliyor. Kasada ayrıca iki parçalı bir PSU koruması bulunuyor. Bu korumanın ön tarafındaki kısım ROG Thor veya OLED ekranlı diğer güç kaynaklarına uyum sağlıyor. Arka kısımdaki yarı saydam kablo kılıfları istenmeyen görüntü kirliliğini ortadan kaldırıyor ve RGB cihazların parlamasını sağlıyor.

Strix Helios ile bir sistem kurmak ve bunun bakımını yapmak çok kolay. Kasanın arkasındaki serbest bırakma düğmeleri ile kullanıcılar panelleri çıkarıp iç kısma alet kullanmadan erişebiliyor. Alttan menteşeli paneller, tamamen çıkarılana kadar belli bir açıda durabiliyor. Kasa ayrıca fan ve radyatör montaj askılarının yanı sıra üst, ön ve alt kısımda toz koruması için çıkarılabilir filtrelerle birlikte geliyor.

Üstün performans ve bağlantı seçenekleri

Yüksek performans için üretilen ve genişletme olanakları sunan Strix Helios, EATX biçimine kadar tüm anakartlara destek veriyor. Ayrıca kapsamlı su soğutma sistemleri için de yeterli alan sunuyor. 420 mm ön ve 360 mm üst radyatörlere destek veren kasada su soğutma pompası ve rezervuarı için de uygun alan ayrılmış.

Kasadaki gelişmiş giriş çıkış paneli ters olarak da kullanılabilen USB 3.1 Type C girişi, fan hızı ve RGB aydınlatma için özel kontroller de dahil olmak üzere birçok bağlantı seçeneğine ve hızlı kontrol olanağına sahip.

TEKNİK ÖZELLİKLER

ROG Strix Helios

Anakart Uyumluluğu EATX (12” x 10,9”e kadar), ATX, Micro-ATX, Mini-ITX
Boyutlar (G x Y x D) 250 mm (G) x 591 mm (Y) x 565 mm (D)
Ağırlık 18 kg
Malzeme Alüminyum, Çelik, Temperlenmiş Cam, ABS Plastik
Giriş Çıkışlar 1 x USB 3.1 Gen 2  Type-C™
4 x USB 3.1 Gen 1
1 x Kulaklık
1 x Mikrofon
LED Aydınlatma Kontrolü ve Fan Hızı Kontrol Düğmeleri
3,5”/2,5” Sürücü Yuvaları 2
2,5” Sürücü Yuvaları 4 (en çok 9)
Genişleme Yuvaları 8 x Yatay PCIe
2 x Dikey PCIe
*İki Dik GPU için Sabit Yuva
Maksimum GPU Uzunluğu 450 mm
Maksimum CPU Soğutucu Yüksekliği 190 mm
Maksimum PSU Uzunluğu 220 mm
Radyatör Uyumluluğu Ön: 120, 140, 240, 280, 360, 420 mm
Üst: 120, 140, 240, 280, 360 mm
Arka: 120, 140 mm
Soğutucu Desteği Ön: 3 x 140 mm / 3 x 120 mm (Radyatör + Fan Kalınlığı: En fazla 90 mm)
Üst: 2 x 140 mm / 3 x 120 mm (Radyatör + Fan Kalınlığı: En fazla 60 mm)
Arka: 1 x 140 mm / 1 x 120 mm
Önceden Eklenmiş Fanlar Ön: 3 x 140 mm
Arka: 1 x 140 mm
Çıkarılabilir Toz Filtreleri Ön: Kaydırarak çıkarılabilir
Üst: Kaydırarak çıkarılabilir
Alt: Kaydırarak çıkarılabilir
Kablo Yönlendirme En fazla 33mm