Zyxel Yeni WRE 6602 Wi-Fi Menzil Genişleticisini Duyurdu

In Bülten, Haber by Berker GüngörLeave a Comment

Yeni WRE 6602, Easy Link uygulaması sayesinde bir kaç adımda kolayca kurulabiliyor.

Zyxel, kablosuz Wi-Fi sinyallerinin menzilini genişleten yeni ürünü WRE 6602’yi pazara sundu. Evde ya da ofiste mevcut modem ya da router’ı değiştirmeden kablosuz internetin kapsama alanını artırmayı sağlayan cihaz, WPS düğmesine basılarak tek hamlede kullanıma hazır hale geliyor. WRE 6602’nin akıllı cep telefonu üzerinden Easy Link uygulaması ile de bir kaç adımda kurulumu yapılabiliyor.

Zyxel Retail Satış Müdürü Mehmet Yılmaz; “Menzil genişleticilerin kurulumu için WPS butonu standart bağlantı yöntemidir. Biz Zyxel olarak kullanıcılarımıza başka bir seçenek daha sunmak istedik. Mobil uygulama desteği ile hızlı, kolay ve eğlenceli alternatif bir imkan geliştirdik. Kablosuz menzil genişleticiler ikinci router/modem gibi düşünebilir. Menzil genişleticiler asıl sinyali alıp onu tekrar yayınlar ve cihazların bağlanabileceği ikinci bir ağ oluşturur. Böylece maksimum bağlantı kalitesi elde edilir.” dedi.

Kablosuz genişletici cihazların kurulacağı mekan, verimlilik için önem taşıyor. WRE 6602, üzerinde yer alan LED göstergesi ile en iyi konumu bulmaya yardımcı oluyor. LED gösterge aynı zamanda kaç cihazın bağlı olduğunu ve performansı nasıl etkilediğini de gösteriyor. Doğrudan elektrik prizine takılarak çalışan WRE 6602 ev/ofis ortamına uyumlu kompakt bir tasarıma sahip.

Toplamda 1000Mbps kablosuz hızlara (5GHz kanalında 867Mbps, 2.4GHz kanalında 300Mbps) ulaşabilen WRE 6602, Wi-Fi ağına bağlanan her aygıt için verimliliği en üst seviyeye taşıyor. Böylece aynı anda yüksek kalitede 4K video izleniliyor veya kesintiye uğramadan online oyunlar oynanabiliyor. 802.11 a / b / g / n / ac Wi-Fi standartlarıyla uyumlu olan ürün, güvenlik tehditlerine karşı koruma için gelişmiş şifreleme (64/128-bit WEP ve WPA-PSK / WPA2-PSK) seçenekleri ile üst seviyede güvenlik avantajı sunuyor.