Anasayfa Etkinlik Acer Yeni Predator Helios 700 Modelini Tanıttı

Acer Yeni Predator Helios 700 Modelini Tanıttı

Acer, New York’ta düzenlediği [email protected] global basın konferansında yeni Predator Helios 700 oyuncu dizüstü bilgisayarını tanıttı.

Yeni Predator Helios 700’de öne doğru kayabilen HyperDrift klavye yer alıyor. Bu klavye, dizüstü bilgisayarın üst kısmına doğrudan hava akımının artmasını sağlayarak oyunculara güçlü bileşenlerin potansiyelini zorlama imkanı veriyor.

Yeni 9. Nesil Intel Core i9 işlemcilerle hız aşırtılabilir en yüksek performansı sunan ürün, NVIDIA GeForce RTX 2080 veya 2070 GPU ve 64 GB’a kadar DDR4 bellek taşıyor. Killer Wi-Fi 6 AX 1650 ve E3000 özellikli Killer DoubleShot Pro ise yoğun ortamlarda bir önceki nesil kablosuz AC ağlarına kıyasla dört kat daha fazla ağ kapasitesi sunuyor.

Yüksek hızlı geniş depolama çözümü de yükleme sürelerini kısaltıyor. Tüm bu güç 3 ms tepki süresi ve NVIDIA G-SYNC teknolojisine sahip 17 inç 144 Hz FHD IPS ekranda hayat buluyor. Beş adet hoparlör ve bir subwoofer’dan oluşan ses sistemi, gerçek ve güçlü seslerle kendinizi oyunların içinde gibi hissetmenizi sağlıyor.

Helios 700’ün en ilginç özelliklerinden biri olan HyperDrift aynı zamanda kullanıcıya kolaylık sağlıyor. HyperDrift klavye cihazın termal mimarisinin bir parçası. Bu sistem Acer’ın özel üretim 4. Nesil AeroBlade 3D fanlarından iki tanesi, beş adet ısı borusu, bir buhar bölmesi ve Acer CoolBoost teknolojisinden meydana geliyor.

Klavye öne kaydırıldığında üstte ve ekranın altında iki adet ek hava girişi açılıyor. Böylece ısı üreten güçlü bileşenlere ekstra hava akışı sağlanarak maksimum soğutma ve hız aşırtma olanağı elde ediliyor. Cam panel sayesinde dizüstü bilgisayarın ısı borularını görmek mümkün oluyor.

HyperDrift klavye ayrıca ergonomiyi de artırıyor. Klavye daha yakına geldiği için oyuncular ellerini fazla uzatmadan 17 inç ekrana daha uygun bir mesafeden bakabiliyor. Bu sayede dizüstü bilgisayarda masaüstü bilgisayar rahatlığı elde ediliyor. Her tuşunda ayrı RGB aydınlatma bulunan klavye, anti-ghosting ve MagForce WASD tuşları gibi özelliklere de sahip.

MagForce tuşlarda analog benzeri doğrusal anahtarlar bulunuyor. İlk basışta hemen çalışan bu anahtarlar oyunculara yüzde 100 daha hassas kontrol imkanı sunarak oyunlarda önemli hareketleri kolayca yapma olanağı veriyor. Mavi ışıklarla çevrili Precision Touchpad, alt kısımda kolayca tıklanabilen iki ayrı fare tuşuna sahip.

Turbo kısayol tuşu hızla hız aşırtma yapılmasını sağlarken yeni PredatorSense tuşu ise CPU ve GPU sıcaklıklarına, fan kontrollerine, RGB aydınlatma özelliklerine ve daha fazlasına anında erişim sunuyor. Her tuşta bulunan RGB aydınlatma da Predator RGB Assault ile çevrim içi League of Legends gibi oyunlarda deneyimi zenginleştiriyor. Oyun içinde yapılan hareketler klavyenin aydınlatmasına yansıyor.

Predator Helios 700 oyuncu dizüstü bilgisayarları, Nisan ayında Kuzey Amerika’da 2.699,99 dolar, Temmuz ayında EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) bölgesinde 2.699,00 Euro, Haziran ayında Çin’de 19.999 RMB’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

 

Video Reklam: