Google Play Store Harcamaları

Google Play Store Harcamaları İçin Limitlendirme Seçeneği

In Haber, Mobil by İlker ŞekercioğluLeave a Comment

Google Play Store harcamaları için kullanıcılar artık sınırlama getirebilecek.

Google, Android uygulamaları mağazası Play Store için yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Bundan böyle kullanıcılara Google Play Store harcamaları yönetimi için bir kolaylık sağlanmış durumda. Ücretli uygulamalar, kitaplar, filmler, oyunlar ve uygulama içi satın almalara yapılacak harcamalar için sabit bir rakam belirleyerek bunun üzerine çıkmamanızı sağlayabileceksiniz.

Bu işlemi gerçekleştirmek için Android cihazınızdan Play Store uygulamasını açmanız ve menüden Hesap > Satın Alma Geçmişi kısmından ayırabileceğiniz maksimum bütçeyi belirlemeniz yeterli. Bunu yaptıktan sonra harcamalarınız limitinize yaklaştığında hemen bir bildirim alabileceksiniz. Belirleyeceğiniz bütçenin Google Play ülke profilinizdeki para birimine göre olabileceğinin de altı çiziliyor.

Şu an için özelliğin sadece mobil cihazlar için sunulmuş olduğunu da belirtelim. Tabii ki harcama limitinizi istediğiniz zaman yükseltmek veya kaldırmak elinizde. Gerçekleştirdiğiniz harcamaları da aynı bölümden takip edebiliyorsunuz.