Anasayfa Haber Windows 8 Uygulama Güncellemeleri Sonlandırılıyor

Windows 8 Uygulama Güncellemeleri Sonlandırılıyor

Windows 8 Uygulama Güncellemeleri

Windows 8 uygulama güncellemeleri için daha önce alınan kararda değişikliğe gidildi.

Geçtiğimiz yıl Microsoft tarafından Windows Phone 8.x ve Windows 8.x için Windows Store üzerinden uygulama güncellemelerinin ve dağıtımının ne zaman sonlandırılacağı duyurulmuştu. Buna göre, Windows 8 uygulama güncellemeleri 1 Temmuz 2023, Windows Phone 8 güncellemeleri ise 1 Temmuz 2019 tarihine kadar sürdürülecekti. Öte yandan, şirket bu planlamasında değişikliğe gitmiş durumda.

Yeni planlamada Microsoft’un Windows Phone 8.x ve Windows 8 için güncellemeleri aynı zamana çektiği görülüyor. Yani, hem mobil hem de masaüstü işletim sistemi için güncellemeler bu yaz, 1 Temmuz’da sonlandırılacak. Öte yandan, Windows 8.1 yüklü cihazlarda güncellemelerin hala 2023 yılına kadar sunulmaya devam edeceğinin altını çizelim.

Windows 8.1, Windows 8 için ücretsiz güncelleme olarak sunulmuştu. Microsoft’un ilk duyurusundan sonra sadece Windows 8 ve 8.1 ayırma kararı alması ise dikkat çekici. Kararda Windows 8 kullanıcı sayısının ise önemsenmeyecek kadar az olmasının ve kullanıcıların ücretsiz güncellemeyi yapmaya teşvik edilmeye çalışılmasının etkili olduğu düşünülüyor.