Anasayfa Haber Apple Mini LED Ekran Teknolojisine Geçiş Yapabilir

Apple Mini LED Ekran Teknolojisine Geçiş Yapabilir

Apple Mini LED

Apple mini LED ekran teknolojisi, iPad, MacBook ve 31.6 inç ekran modellerinde kullanılabilir.

Apple için yaptığı isabet oranı yüksek analizlerle tanınan Ming-Chi Kuo, bu sefer de şirket tarafından mini LED ekran teknolojisinin benimseneceğini paylaştı. Buna göre, Apple mini LED teknolojisini 6K çözünürlükteki 31.6 inç ekran, yeni iPad ve yeni MacBook gibi ürünlerinde sunabilir.

Apple analisti Kuo, bu yılın ikinci veya üçüncü çeyreğinde gelebilecek yeni ekranın, mini LED arka aydınlatma kullanacağını düşünüyor. Analist, bazı kesimlerin ise bu ürünün yeni bir iMac modeli olduğunu yazdığını ancak bunun çeviri tabanlı bir hata olduğunu sözlerine ekliyor.

Mini LED ekranlı iPad tabletin ekran boyutu için 10-12 inç öngörülüyor. Harici ekrandan farklı olarak tabletin çok daha küçük LED’lere ihtiyaç duyan, tamamen mini LED ekran kullanacağı söyleniyor. Bu türde bir iPad’in 31.6 inç ekranda kullanılacak sayıya kıyasla, 15-25 kat daha fazla LED’e ihtiyaç duyacağı da bilgiler arasında. Son olarak, mini LED ekranlı MacBook modelinin ise MacBook Pro olarak karşımıza çıkacağı tahmin ediliyor.

Yeni ekran teknolojili iPad ve MacBook modellerinin 2020 sonu veya 2021 başına kadar tanıtılması beklenmiyor. Öte yandan, Haziran ayında gerçekleştirilecek olan WWDC 2019 etkinliği sırasında yeni 31.6 inç ekranın, yeni modüler Mac Pro ile birlikte lanse edilebilmesi ihtimaline sıcak bakılıyor.