iOS’e USB Fare Desteği Gelebilir

In Haber, Mobil by Ruşen GöbelLeave a Comment

iOS için sunulacak USB fare desteği, iPad Pro kullanıcılarını sevindirebilir.

Ortaya sürülen bir iddiaya göre Apple, iOS işletim sistemine USB fare desteği getirecek. Bu yenilik iPhone ve iPod Touch kullanıcılarına pek bir fayda sağlamayabilir. Fakat iPad ve iPad Pro tabletler, fare desteğiyle birlikte çok daha işlevsel hale gelebilir.

Apple, özellikle iPad Pro’yu gelecek nesil bilgisayarlar olarak öne çıkarmayı tercih etmişti. Son derece güçlü donanıma sahip olan bu tabletlerin yaygınlaşmasının önündeki en büyük engel, elbette ki dokunmatik ekran odaklı bir kullanım tecrübesine sunmasıydı. Hali hazırda klavye aksesuarı bulunan iPad Pro’ya fare desteğinin de gelmesiyle işler değişebilir.

iOS’a fare desteği geleceği iddiasının sahibi, bu desteği sağlayacak güncellemenin önümüzdeki birkaç ay içinde yayınlanacağını söylüyor. iOS’un Erişilebilirlik ayarları arasına dahil edileceği belirtilen fare desteği, Eylül ayında iOS 13 ile birlikte sunulabilir.

Fare desteğinin kapsamı hakkında ise henüz herhangi bir bilgi bulunmuyor. Bakalım iOS güncellemesi, doğrudan Bluetooth üzerinden çalışan fareleri de kapsayacak mı?