Anasayfa Haber Xbox One 1905 Sürümü Yenilikleri Açıklandı

Xbox One 1905 Sürümü Yenilikleri Açıklandı

Xbox One 1905 Sürümü

Microsoft, Xbox One 1905 Sürümü ile sunulacak yenilikler hakkında açıklama yaptı.

Microsoft tarafından Xbox One Nisan Güncellemesi henüz bir hafta önce sunulmuşken, şimdi ise Mayıs güncellemesine gelmiş durumda. Şirket, test sürecinde olan Xbox One 1905 Sürümü ile sunulacak yenilikler hakkında bilgi verdi.

Sunulacak özelliklerin başında “Daha Sonra Oyna” olarak adlandırılan bir yenilik bulunuyor. Bu sayede Netflix’te daha sonra izleyeceklerinizi oynatma listenize eklediğiniz gibi, daha sonra oynamayı planladığınız oyunlar için bir liste oluşturabiliyorsunuz. Listenizin yönetimini ister oyun konsolunuzdan ister Game Pass mobil uygulaması üzerinden gerçekleştirmeniz mümkün.

Arkadaşlar listeniz ise bundan böyle arkadaşlarınızın oyun oynamak için hangi platformu kullandığını gösterecek. Simgeler ile arkadaşınızın Xbox One, PC veya mobil cihaz kullandığını görebileceksiniz. Öte yandan, eğer siz Xbox One’dan bağlıysanız, simgeler sadece arkadaşlarınız PC veya mobil cihaz kullanıyorsa gözükecek.

Mesaj istekleri adlı bir diğer yenilikse arkadaşlarınızdan gelen mesajları öne çekecek. Bu da spam gönderilere karşı önemli bir çözüm olacak.

Uygulama ve oyunları sıralamak konularında da geliştirmeler var. Artık A-Z sıralaması seçseniz bile oyun ismindeki a, an veya the gibi ifadeler kullanılmayacak. Örneğin; The Witcher oyununu T altında değil W altında göreceksiniz.

Gelecek ay sunulacak Xbox One 1905 Sürümü ile tüm bu yeniliklere kavuşmuş olacaksınız.

İlginizi çekebilir: Disksiz Xbox One S All-Digital Edition Duyuruldu

Video Reklam: