AirPods 3

Yeni AirPods 3 Erken Tanıtılabilir

In Haber by İlker ŞekercioğluLeave a Comment

Apple AirPods 3 kablosuz kulaklıkları piyasaya sürmek için çok fazla beklemeyecek gibi gözüküyor.

Apple daha geçtiğimiz ay Hey Siri destekli ve H1 çipli ikinci nesil AirPods kablosuz kulaklıklarını tanıtmışken, şimdi ise söylentiler iki yeni modelin en erken bu yılın dördüncü çeyreğinde gelebileceği yönünde. Yeni AirPods 3 iddialarının kaynağı ise yine Apple analisti Ming-Chi Kuo.

Kuo, yeni AirPods modelleri için 2019 dördüncü çeyreği ile 2020 ilk çeyreği arasında üretime geçileceğini ve tedarikçilerin ise Luxshare, Goertek ve Amkor olacağını söylüyor. Modellerden birisinin standart şarj kutusu veya kablosuz şarj kutusu seçenekleri sunan ikinci nesle göre, tamamen yeni form faktörlü tasarım ve yüksek fiyat etiketi ile geleceği belirtiliyor.

Diğerinin ise mevcut fiyat etiketini taşıyacak ve sadece güncellenmiş bir model olacağı da detaylar arasında. Paket içi sistem tasarımını sahiplenecek ürünlerle maliyetin düşürüleceği, dahili alandan yer kazanılacağı ve verimin artırılacağı iddia ediliyor.

Analist, AirPods için olan pozitif talep eğilimi ve markanın kablosuz kulaklık piyasa payını dikkate alıyor. Bu anlamda tamamen yeni tasarımlı model ile mevcut kullanıcıların yeni modele geçiş yapabileceğini ve yeni kullanıcılar kazanabileceğini ön görüyor.